HaberlerKripto Para

Bitcoin Milyarderinden Afrika’daki Okul için Kripto Para Bağışı

Her geçen gün kripto paralar bağış işlemlerinde bir kez daha karşımıza çıkıyor ve artık bağışların bir çoğu kripto paralar ile yapılıyor.

Henüz 20 yaşında bir lise öğrencisiyken bitcoine yatırım yapan ve bugün sayılı bitcoin milyarderlerinden olan Erik Finman, kripto endüstrisindeki bilgisini ve gücünü, vatandaşlara uygun finansal imkânlar sağlamanın bir aracı olarak Gana’ya kripto para göndermek için kullanıyor.

Finman kripto para yatırımlarına henüz yeni başladığında, zamanını birçok kripto girişimine katılmak ve alandaki varlığını inşa etmek için kullandı. Bu amaç doğrultusunda Finman yeni girişimi “kripto space drop” ı Kasım ayının başlarında tanıtmış ve kripto para birimini bir dizi uyduya ve Dünya üzerindeki bir antene göndermişti.

Finman bir röportajında, bu girişimin amacını “Etkili bir finansal altyapıya sahip olmayan en uzak yerlerde bile bunun işe yarayacağını göstermek istedik.”  sözleriyle ifade etmişti.

Finman, dört ay önce yaptığı açıklamada ise resmi kripto para birimi Metal Pay’ e ne kadar güvendiğini açıklamış ve Ağustos ayında bu kripto para birimine yatırım yapmıştı. Şimdi de Metal Pay ile Gana’daki St. Mary’nin Okulu’ na bağış yaptı. Para, şu an bakımsız halde olan okulu kurtarmak için kullanılacak.

Siyasetçilere yapılan kripto para bağışlarının ardından sıkça kullanılmaya başlanan kripto para bağışları bu kez Afrika’ya gidecek. Daha önce UNICEF’in başlattığı “her okula internet” projesinin ardından Finman, kripto para bağışı aracılığıyla Afrika’ya okul götürüyor. Hızlı transfer ve düşük maliyeti sayesinde yapılan bağışlarda pozitif etki yaratan kripto paralar, bu tür hizmetlerde adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

ICRYPEX Hazine Uzmanı Helin ÇELİK

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu