coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Milyoneri, Dev Yükseliş Sırasında BTC'nin Geleceğine Dair Konuştu

Bitcoin Milyoneri, Dev Yükseliş Sırasında BTC’nin Geleceğine Dair Konuştu

Pomp Investments kurucusu Anthony Pompliano, yaptığı açıklamasında Bitcoin hakkında konuştu ve tahminlerini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Pomp Investments kurucusu Anthony Pompliano, CNBC’ye verdiği son röportajda Bitcoin’in Wall Street’in yatırım ortamındaki önemli yükselişini ele aldı. Pompliano, özellikle piyasaya sürülmesinden sadece bir ay sonra kayda değer bir başarı elde eden Spot Bitcoin ETF’sinin piyasaya sürülmesinin ardından Bitcoin’e yönelik artan ilgiyi vurguladı.

“Bitcoin’e Olan Talep, Arzın Çok Üstüne Çıktı”

Kısa bir süre önce 50.000 doları aşan Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalara rağmen Pompliano, kurumsal çevrelerde kripto para birimine yönelik ezici bir destek olduğunu söyledi. Pompliano, tarihte daha önce hiçbir yatırım fonunun yeni bir ETF lansmanının ilk 30 günü içinde 3 milyar dolarlık yönetim altındaki varlık (AUM) biriktirmediğine ve bu başarının hem BlackRock hem de Fidelity tarafından elde edildiğine dikkat çekti.

Pompliano, Bitcoin’e olan talebin günlük arzı çok aştığını, fonların günde yaklaşık 500 milyon dolarlık net giriş yaşadığını, buna karşın günde sadece 900 Bitcoin üretildiğini belirtti.

Röportajda Bitcoin ETF’lerinin geleneksel yatırım stratejileri üzerindeki dönüştürücü etkisi de ele alındı. Pompliano, bu ETF’lerin Bitcoin’in alınıp satılabilir arzının önemli bir kısmını emdiğini ve tüm alınıp satılabilir Bitcoin’in yaklaşık %5’inin artık bu fonlarda tutulduğunu söyledi.

İlgili Haber  Büyük Bir Balina, Binance'te Listeli Altcoinden İlk Kez Satın Aldı, İkinci Balina Altcoinlerini Zararına Sattı

Pompliano ayrıca, Fidelity gibi büyük firmaların portföylerinde Bitcoin tahsisi yapmayı düşünmesiyle birlikte gelişen yatırım ortamını değerlendirdi. Bitcoin’in dahil edilmesinin portföy performansını artırabileceğini ve daha fazla kurumun potansiyelini fark etmesiyle ivme kazanması muhtemel bir eğilim olduğunu savundu.

Bitcoin’in gelecekteki gidişatına ilişkin endişeleri ele alan Pompliano olumlu görüşünü korudu ve Bitcoin’in yarılanma (halving) mekanizması nedeniyle artan talep ve azalan arzın yol açtığı önemli bir büyüme öngördü.

Pompliano, piyasa dalgalanması ve düzenleyici belirsizlik gibi potansiyel zorlukları kabul etmekle birlikte, Bitcoin’in uzun vadede geleneksel varlıklardan daha iyi performans gösterme kabiliyetine olan güvenini koruduğunu söyledi. Pompliano bu iyimserliğini BTC’nin ekonomik belirsizliklere karşı dayanıklılığına ve enflasyona karşı bir koruma sağlama potansiyeline bağladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail