AnalizBitcoin

Bitcoin Neden 20.000 Dolar Üzerine Çıkamadı? Kaçıncı Denemede Çıkabilir?

Bitcoin fiyatı bugün rekor seviyelere ulaştı.

Bitcoin 2017 yılında gördüğü zirve seviyesini bugün gördü ancak üzerine çıkamadı. Rekor seviyeye kadar yükselen BTC fiyatı, çokça beklenen rekor seviyesi üzerine (bazı borsalarda 20.000 doları görmüştü) yani 20.000 dolar üzerine çıkamadı. Bu seviyeye gelmesiyle sert bir sarış baskısıyla karşılaşan BTC 19.000 dolarlara kadar geriledi.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ve birçok kripto para birimi analisti bu konuda yatırımcıları uyarmıştı. Rekor öncesinde balinaların büyük satış baskısı olduğunu belirten çok sayıda analist, “rekor öncesinde büyük düşüşler, düşüşlerin ardından ise büyük yükselişler olacak” demişti.

Düşünüldüğü zaman 2017 senesinde BTC alan ve hala satmak için elinde bekleten birçok yatırımcı olduğu biliniyor. BTC‘yi 2017 yılında zirveden almış olan yatırımcılar bile bugün ellerindeki BTC’leri zararsız bir şekilde satma imkanı buldular. Yani Bitcoin alıp elinde tutan ve satmayan kişiler, 3 yıl aradan sonra ilk kez zararsız satış yapmak için fırsat buldular. Hal böyle olunca da 20.000 dolar zirvesi bu denemede kırılamadı. Peki ya analistler hangi denemede kırılabilme ihtimaline daha sıcak bakıyor?

19.873 Dolara Kilitlendiler!

Analistler, bu düşüşlerin ‘sürdürülebilir rekor’ için çok olumlu olduğunu, balinaların bu durumu bildiklerini belirtiyor. 19.873 dolarda ciddi baskılar olduğunu belirten analistler, bir sonraki rekor denemesinde de düşüş olabileceğini, düşüşün ardından 3. denemede ise rekorun kırılabileceği ihtimali üzerinde daha çok duruyorlar.

Destek veya dirençlerin genelde 3. denemelerde kırıldığı düşünüldüğünde analistlerin bu yorumu doğru olabilir.

Bu düşüşlerin yatırımcıları ‘rekora hazırladığını’ iddia eden analistler ne kadar doğru konuşuyor bilinmese de eğer dedikleri gibi çıkarsa 20.000 dolar rekorundan sonra 2017 yılında olduğu gibi büyük düşüşler yerine tam tersi 20.000 doların üzerinde yükselişler görmek mümkün olabilecek.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu