Kripto HaberleriAnalizBitcoin Parlak Yükselişi İle Bu Ay Gülümsetti

Bitcoin Parlak Yükselişi İle Bu Ay Gülümsetti

Takip et

Bitcoin, dört haftanın en yüksek seviyesine ulaştı ancak alternatif kripto para birimleri (altcoinler) ile karşılaştırıldığında düşük performans göstermeye devam ediyor. Bitcoin Parlak Yükselişi ile bir umut vermiş oldu. Uzun vadede düşüş eğilimi gösteren bir trend çizgisi olan Bitcoin Fiyat Endeksi’ne göre 22 Mart’tan bu yana en yüksek seviye olan 9.021 $ ‘a yükseldi.

Bitcoin Parlak Yükselişi 10.000 $’ı Görür Mü?

Ancak BTC‘nin yükselişi etkileyici olsa da, piyasadaki en büyük 25 kripto paranın performansına göre piyasanın gerisinde gözüküyor. Açıkçası, şimdiye kadar altcoinler kendini gösterdi. Daha az bilinen kripto paralar, kripto market mitingine öncülük ediyor. EOS şimdiki piyasa değeri ile beşinci en büyük kripto para birimi, 1 Nisan’dan itibaren yüzde 106 fiyat artış gösterdi. Bu arada, 1 Nisan’dan beri yüzde 34 çıkış yapmasına rağmen, bitcoin sondan dördüncü sırada.

BTC’nin düşük performansı, altcoinlerin yükselişini körüklediğinin bir göstergesi olabilir. Ayrıca, çoğu altcoin BTC‘ye karşı işlem görmektedir. Böylece, kripto pazarlarına para aktaran yatırımcılar, önce BTC’yi satın alma ve ardından parayı altcoine çevirme eğilimindedir. Bitcoin baskınlık oranındaki son düşüş, yüzde 45.62’den yüzde 37.98’e düştüğünü de gösteriyor.

Tarih, BTC’nin baş döndürücü yüksekliklere ulaşmasından sonra altcoin hesaplarında artışın olduğunu gösterir. Örneğin, BTC Aralık ayında abartılı olarak yükseldi ve bunu gören yatırımcılar Aralık ayı sonunda ve Ocak ayı başında ellerindeki BTC’yi altcoine çevirerek önlerindeki düşüş sürecinde bile kar ettiler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları