AnalizBitcoin

Bitcoin’in Rekor Kırmasını Tetikleyecek İki Önemli Olay Ne?

2020'ye yükselişler ile başlayan ve son zamanlarda yine tüm dünyada adından söz ettiren Bitcoin için bu 2 unsur çok önemli.

Daha 2020 başlamadan bu sene ile ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Çokça tahmin belirtildi ve yeni rekor seviyelerine yatırımcılar adeta kitlendi. 2019 senesini genel anlamda iyi geçiren Bitcoin, 2020 yılına yükselişlerle başladı. ABD – İran arasındaki gerilimden ciddi şekilde olumlu etkilenen BTC, son zamanlarda dünyadaki olaylardan tıpkı altın ve gümüş madenleri gibi etkilenerek “dijital altın” ünvanını hak ettiğini tüm dünyaya gösterdi.

Uzmanlar orta ve uzun vadede Bitcoin’in yükseleceğini düşünürken bunu belli başlı bazı olaylara dayandırıyor. Geniş kapsamlı olarak 2020 yılından beklenen gelişmeleri daha önce kaleme almıştık o yazıya da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
2020 Yılında Bitcoin ve Kripto Paraları Neler Bekliyor?

Uzmanlar yakın vadede olacak olan bazı gelişmelerin üzerinde dururken BTC’nin sene içerisinde yeni rekorlara gebe olabileceğinin altını çiziyor. Fiyat üzerinde olumlu etki bırakacak olan olayların halving (yarılanma) olayı ve ABD Başkanlık seçimleri olacağı öngörülüyor.

Başkanlık Seçimlerinin Etkisi

Uzmanlara göre 2020 ABD Başkanlık seçimlerinde Bitcoin kesinlikle seçim malzemesi olarak kullanılacak. Bir kısım aday veya adayların (buna Donald Trump’da dahil) Bitcoin ile ilgili açıklamalar yapması ve bunu bir seçim malzemesi olarak kullanması son derece mümkün görünüyor. Zira ABD Başkanı daha önceki attığı Tweetlerde Bitcoin’in altına benzer bir şekilde değer deposu olabileceğini açıklamış ve BTC’ye göz kırpmıştı.

Bu durumun etkisi ile Bitcoin’in çok daha fazla insan tarafından tanınacağı ve güven duyulacağı tahmin ediliyor.

Halving Olayı

İkinci en büyük faktör ise halving olayı olarak gösteriliyor. Birçok uzmana göre henüz halving olayının etkisi fiyata yansımadı. Nisan ayına kadar halving etkisi ile BTC rekor kıramasa bile 17 bin dolar seviyelerine kadar çıkabilir olarak değerlendiriliyor. Genel görüşe göre halving etkisi ile BTC, nisan ayına kadar yükseliş, sonrasında düşüş ve ardından rekor seviyelere kadar bir yükseliş yaşayabilir.

Daha önceki halving etkilerine bakarak bu şekilde değerlendirme yapan uzmanlar orta ve uzun vadede BTC fiyatı için olumlu konuşmalarını sürdürüyor.

Gazeteci yazar Erkan Öz de bu etkinin fiyata olumlu yansıyacağı şeklinde açıklama yapmıştı. Bu içeriğe de aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
BTCTurk CEO'su ve Erkan Öz'den Bitcoin 2020 Fiyat Öngörüsü

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu