binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Rekora Koşarken Ünlü Analist 2025 Yılı BTC Fiyatı İçin Tahminde Bulundu

Bitcoin Rekora Koşarken Ünlü Analist 2025 Yılı BTC Fiyatı İçin Tahminde Bulundu

Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine yaklaşırken bir analist 2025 yılı fiyat tahminini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Olağanüstü bir şekilde Bitcoin Perşembe günü 64.000 doları aşarak iki yıldan uzun bir süredir tanık olunmayan önemli bir dönüm noktasına imza attı. BTC’nin yeniden dirilişi, Bitcoin’in değerinin 2024’te bugüne kadar yaklaşık %30 arttığı ve Nisan ayında yapılması planlanan Bitcoin yarılanma (halving) etkinliği öncesinde güçlü bir yükselişin ortasında gerçekleşti.

Bitcoin’in değerindeki artış, spot Bitcoin ETF’lerine yönelik artan talep ve MicroStrategy gibi şirketlerin önemli yatırımları da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlanıyor. Özellikle MicroStrategy, geçtiğimiz haftalarda 155 milyon doların üzerinde Bitcoin satın alarak ses getirdi ve BTC’nin yukarı yönlü gidişatına katkıda bulundu.

Bitcoin’in yükselişinin etkilerini tartışan Benchmark Genel Müdürü ve Kıdemli Araştırma Analisti Mark Palmer, Bitcoin için uzun vadeli tahminler ve MicroStrategy gibi kurumlar üzerindeki etkisi hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Palmer, Bitcoin’in fiyat hareketini yönlendirmede arz ve talep dinamiklerinin önemli olduğunu söyledi. Ocak ayında dokuz spot Bitcoin ETF’sinin piyasaya sürülmesinin ardından talepte yaşanan artışın BTC için güçlü bir piyasa iştahına işaret ettiğini vurguladı. Palmer ayrıca, tarihsel olarak yeni arzı engelleyerek Bitcoin’in değerinde önemli rallileri tetikleyen Bitcoin yarılanma olayının yaklaştığına dikkat çekti.

İlgili Haber  Son Dakika: Binance US, İki Altcoini Delist Etme Kararı Aldı!

Bitcoin’in protokolünde yerleşik bir mekanizma olan yarılanma, Bitcoin madencilerine ödenen ödülleri yaklaşık her dört yılda bir yarı yarıya azaltıyor. Palmer, yeni arzdaki bu azalmanın tarihsel olarak hem yarılanma olayından önce hem de sonra önemli fiyat artışlarına yol açtığını belirterek, Bitcoin’in enflasyon oranını kontrol etmede ve ABD doları gibi geleneksel para birimlerine alternatif olarak konumlandırılmasında oynadığı kritik role işaret etti.

Palmer, temel senaryolarının BTC fiyatının 2025 yılı sonunda 125.000 dolar seviyesinde olduğunu açıkladı.

Palmer, MicroStrategy’nin kurumsal yatırımcılara, geleneksel spot Bitcoin ETF’lerinin aksine, kaldıraçlı ve aktif olarak yönetilen bir yaklaşımla Bitcoin’e erişim için benzersiz bir fırsat sunduğunu savundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

2025 yılı başında btc çöküşe girercek ken nazıl zirve vere biliror bu analist

yumatu

bence 210.000$ olacak

Anonim

2025 yılında bir rolex daytona saat fiyatı olacakmış hayırlısı bakalım

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail