AnalizHaberlerKripto Para

“Bitcoin Sayesinde Kısa Sürede Zengin Oldu, Lamborghini Ve Villa Aldı!”

Şeker Mi, Şaka Mı?

Bir an “neler oluyor, biz neden alamıyoruz kardeşimmmm?!” demiş olabilirsiniz, bunu düşünmediyseniz düşünmeyin! Başlığı ilgi çekmesi için değil, olası kripto para dolandırıcılıklarına karşı özellikle tecrübesiz yatırımcıların problemler yaşamasınlar diye böyle seçtik.

Malumunuz kripto para birimleri ile birçok suç işleniyor ve son dönemde Türkiye’de en büyük haber sayfalarından döviz sitelerine kadar birçok sitede 3. parti reklam sağlayıcıları kullanılıyor. 3. parti reklam sağlayıcıları kar elde edebilmek ve özellikle kullanıcıların dikkatini çekebilmek, herkese hitap etmesi için çerezlere dayalı reklamların yanında herkesin ilgisini çekip merak uyandırabilecek reklamlara yer veriyorlar.

Son 1 yıldır bu reklamlar arasında popüler ve açık ara ilk olanı Bitcoin ile ilgili reklamlar. Ama borsa reklamları değil. “BİTCOİN SAYESİNDE ZENGİN OLDU! BİTCOİN HAYATINI KURTARDI, BİTCOİN İLE KISA SÜREDE LAMBORGHİNİ VE VİLLA ALDI-ALDIM!” reklamları olan bu reklamlar tamamen yalan.

Bugün Bitcoin sayesinde zengin olabileceğinize inanıyor musunuz? Hem de 1 ay, 1 yıl gibi bir süre içerisinde? 100.000 dolara çıkacağı iddiaları için bile en az 3 yıl sonrasına dönük iddialar ortaya atılırken 1 yıl içerisinde 20.000 doların bile görülüp görülmeyeceği belirsiz iken bu iddialara inanmak ne derece mantıklı?

Şeker Olsun Ama Şaka Olmasın!

Şekeri yiyebilirsiniz ve ağzınız tatlanır, ama dolandırıcılık bir şaka eylemi değildir ve ağzınızın tadını bozar, olmayan paranızın tamamen erimesine yol açar.

Bitcoin’e bugün 1.000 dolar yatırarak ya da 10.000 dolar yatırarak zengin olmanız pek de olası değildir. Paranızın değerini korumak için bu durum geçerli olabilir, paranız değer kazanabilir. 10.000 dolarınız 20.000 dolar olabilir, 30.000 dolar belki orta-uzun vadede olabilir ama 10.000 dolarınız 1 milyon dolar olmayacaktır, olamayacaktır. Bu tür reklamlara özellikle kısa vadede zengin olabileceğinizi belirten reklamlara asla inanmayın. Eğer Bitcoin 1 yıl içerisinde 13.900 dolar güncel seviyesinden 139.000 dolar seviyesine çıksa bile 1.000 dolarınız 10.000 dolar olacaktır ve yine zenginler arasına katılmanız en azından gelecek birkaç ay için pek de mümkün görünmüyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir. Son yıllarda kripto para birimi dolandırıcılıkları %1000’leri aşan oranda verilerin gösterdiği kadarıyla artmış durumdadır. Bilinmeyen milyarlarca dolarlık kripto para dolandırıcılıkları arasında en çok güvenli işlem yapmamak, sahte reklamlara aldanarak Bitcoin’i borsadan almak yerine başkalarına para göndermek, iddialara inanarak yanlış yatırımlar yapmak ilk sebepler arasındadır! Bitcoin sizi belki zengin edebilir ama bunun için zengin olabilecek kadar çok yatırımınız olması önemlidir. 1.000 TL’lik Bitcoin yatırımı gelecek 6 ay içerisinde sizi 1 milyon TL servet sahibi yapabilir mi? Siz yanıtlayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu