AnalizBitcoin

Bitcoin Son 5 Ayın Rekorunu Kırdı! 55.500 Doları Gören Fiyatta Önemli Seviyeler Neler?

BTC fiyatı gün içerisinde yüzde 8'lik bir yükseliş yaşadı!

Bitcoin son dakikalarda ciddi bir yükseliş yaşayarak 55.500 doları gördü. 12 Mayıs’tan beri ilk defa bu seviyelere kadar yükselen BTC, son ayların en yüksek seviyelerine ulaşmış oldu.

Gün içerisinde yüzde 8’den fazla yükseliş kaydeden BTC, piyasada hakimiyetini de yüzde 44.5 seviyelerine çıkarmış durumda.

Son yükselişlerden sonra korku ve açgözlülük endeksinin 68 puana kadar çıktığı ve piyasada risk iştahının iyice arttığı da görülüyor.

4 saatlik grafiğe bakıldığı zaman BTC’nin en önemli direnç seviyesi daha önce de birçok kez destek ve direnç olarak çalışan 55.500 dolar seviyeleri. Şu anda da BTC’nin tam bu seviyeden geri çekildiği görülüyor.

Bu seviyenin kırılmasından sonra ise 60.000 dolar önündeki en önemli engelin 58.000 dolar seviyeleri olduğu belirtiliyor.

Eğer Bitcoin grafikte gösterilen mavi alan üzerinde (53.000 $) kalıcılık sağlarsa yukarı yönlü hareketlerini devam ettirmesi oldukça muhtemel.

Bitcoin 4 saatlik grafik destek ve dirençler

BTC’nin yükselmesiyle beraber ETH’nin de 3590 dolar seviyelerine kadar yükseldiği görülürken diğer altcoinlerin de yükseliş yönlü hareket ettiği gözlemlendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu