Kripto Para

Bitcoin Son Yükselişi İle Ayıları Parçaladı: İşte Bilanço

Bitcoin fiyatı sürpriz bir yükseliş yaparak 70.000'i aşkın ayı yatırımcısının beklenmedik bir şekilde likide olmasına neden oldu.

2018 yılından bu yana yeni yıla en kötü çıkışını gerçekleştiren Bitcoin, son gelişmeler ile birlikte toparlanma sinyalleri vermeye başladı. Yükseliş ile birlikte kripto para piyasasında ayı yatırımcıları yüklü miktarda kayıplar yaşadı.

Ocak ayının sonunda 33.000 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, bu yazının yazıldığı anlarda 41.000 doların üstünde seyrediyor.

Kripto Para Piyasasında Likidasyon Miktarı 270 Milyon Doları Aştı

Son 24 saatte yaşanan ani yükseliş ile birlikte 72.700 tüccar likide oldu. Böylelikle Coinglass verilerine göre tüm kripto paralar ve tüm borsalar arasında likidasyon miktarı toplamda 270 milyon doları aştı. Son 24 saatte tek seferde en büyük likidasyon ise Okex borsasında 3.18 milyon dolar olarak kaydedildi.

En büyük likidasyonların 106 milyon dolar ile Bitcoin’de yaşandığı dikkat çekti. Bitcoin’i 68.31 milyon dolarlık likidasyon ile Ethereum takip etti. Üçüncü sırada 17.95 milyon dolar ile Solana yer aldı. Dördüncü sırada ise 6.38 milyon dolar ile LUNA bulundu.

Son 24 saatte en fazla likidasyona uğrayan kripto paralar.

BTC, 40.000 dolar barajını aşmasıyla birlikte birkaç haftadır yaşadığı durağanlık dönemini geride bırakmış olabilir. Bununla birlikte, Ocak ayı sonunda kaydedilen yaşanan son 6 ayın en düşük seviyesinden sonra BTC %25’ten fazla değer kazanmış oldu.

BTC’nin tekrardan ivme kazanması ile birlikte, dünyanın en büyük kripto parası Twitter üzerinde en fazla konuşulan dijital para birimi oldu. Twitter üzerinde BTC ile ilgili 3.134.852 adet Tweet atıldı.

İlgili Haber
Bitcoin'den Gün Kapanışı Öncesi Atak Geldi, 41.800 Dolar Görüldü! Son Durum Ne?

Son yükseliş sayesinde tüm kripto paraların toplam piyasa değeri 1.9 trilyon dolara yükseldi. Coin Market Cap verilerine göre toplam piyasa değerinde düne göre %7.76 yükseliş gözlendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Ayıları s……kn


Başa dön tuşu