AnalizBitcoin

Bitcoin’den Gün Kapanışı Öncesi Atak Geldi, 41.800 Dolar Görüldü! Son Durum Ne?

Gün kapanışı öncesi yükseliş yaşayan BTC, olumlu bir seviyede kapanış yaptı. Peki son durum ne?

Son zamanlarda Bitcoin için yukarı yönlü tahminler gelmeye başlamıştı. Özellikle “bu dönemde herkes düşüş bekliyor, piyasa herkesin düşündüğü aksine hareket etmeyi sever. Bu sebeple yükseliş gelebilir” düşüncesinden sonra BTC, bugün bekleneni yaptı ve yukarı yönlü hareketini yapmış oldu.

Son günlerde kaleme aldığımız yazılarımızda da hedefin 42.000 dolar olduğunu yazmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin 42.000$'a Göz Kırpıyor, İşte Son Durum!
İlgili Haber
Bitcoin Ayıları Üzmeye Hazırlanıyor!

An itibarı ile 41.800 dolara kadar tırmanan fiyatla beraber BTC’deki günlük yükseliş miktarı yüzde 12’leri geride bıraktı.

Ethereum’un da BTC ile beraber hareket ettiği görülürken yüzde 12’lik artışla 3000 doların test edildiği görülüyor.

Piyasadaki korku ve açgözlülük endeksinin de uzun bir süreden sonra 33 puana çıktığı dikkatlerden kaçmıyor.

Bitcoin’in Güncel Görünümü

Bitcoin’in önemli bir düşüş trendini yukarı yönlü kırdığını kaleme almış ancak yine de dikkatli olunması gerektiğini söylemiştik.

İlgili Haber
Bitcoin'de Düşen Trend Kırıldı! Bu Bir Tuzak Olabilir Mi? İşte 2017 Örneği

Güncel durumda günlük kapanışını 41.574 dolarda yapan Bitcoin, bu kapanış ile önümüzdeki günler için oldukça olumlu sinyaller vermiş oldu. Güncel durumda düşen trendin üzerinde günlük kapanış yapılması önemli olarak görülürken fiyatın şimdilik yeşil direnç çizgisinden döndüğü görülüyor.

Bitcoin 4 Saatlik Grafiği

Özellikle 40.500 daha önce çok önemli bir destek görevi görmüş ve kırılmasıyla 33.000 dolarlara kadar düşen bir Bitcoin görmüştük.

Şimdi tekrar destek görevi gören bu seviyenin özellikle korunması gerekiyor. Bu seviye korundukça ve üzerinde birkaç günlük mum kapanışları geldikçe BTC’de bir sonraki direnç 44.000 dolar seviyeleri olarak görülüyor.

Ancak önümüzdeki birkaç günlük süreçte, ekonomik göstergelerin henüz pozitif bir sinyal vermediğini göz önünde bulundurarak bu yükselişin bir tuzak olabileceğini unutmadan yatırım yapmak mantıklı görülüyor.

Öte yandan RSI’ın 4 saatlik periyotta 70 üzerine çıkması olası bir geri çekilmenin veya bu seviyelerde olabilecek bir akümülasyonun sinyallerini veriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu