binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Spot ETF'ler Asya'ya Mı Yayılıyor: Uzmanlar Onay Gelebilecek Diğer Dev Ekonomileri...

Bitcoin Spot ETF’ler Asya’ya Mı Yayılıyor: Uzmanlar Onay Gelebilecek Diğer Dev Ekonomileri Açıkladı

Bitcoin Spot ETF'lerin Hong Kong'daki onaylarının ardından bu ürünlerin daha fazla yayılma olasılığı var mı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hong Kong’da kripto para ETF’lerinin piyasaya sürülmesi yakın görünüyor ve bu da Asya genelinde bu tür fonların kabulünü teşvik edebilecek bir hamle. Bu gelişme, HashKey Capital ve Bosera International’ın Pazartesi günü Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan kripto ile ilgili varlık yönetimi hizmetleri sunmak için onay aldıklarını duyurmasıyla ortaya çıktı.

Alt Tab Capital’in yatırımcı ilişkileri müdürü Michael Silberberg, Hong Kong girişiminin muhtemelen daha fazla kurumsal yatırımcıyı çekerek likiditenin artmasına ve daha iyi fiyat keşfine yol açacağına inanıyor. Silberberg, “Diğer ülkeler Hong Kong’un yaklaşımını gözlemledikçe, muhtemelen dünya çapında benzer düzenleyici çerçeveleri teşvik edecek, Btcoin’i yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı olarak daha da meşrulaştıracak ve BTC’de ve pazar genelinde daha fazla büyüme sağlayacak” dedi.

Kripto para ETP sahibi şirket 21Shares’te araştırma görevlisi olan Karim Saber, Güney Kore, Japonya ve Singapur gibi ülkelerdeki ortalamanın üzerindeki kripto benimseme oranları göz önüne alındığında, Asya’nın yeni spot Bitcoin ETF’lerini onaylama konusunda öncülük etmeye hazır göründüğünü öne sürdü. “Bitcoin dostu Güney Kore muhalefet partisinin Nisan ayındaki seçimlerde kazandığı zafer, ülkenin yakın gelecekte BTC spot ETF’lerini onaylama olasılığını artırıyor” dedi.

İlgili Haber  Analiz Şirketi, Bu Altcoin İçin "Kötümseriz" Dedi, Piyasaların Daha Ne Kadar Böyle Gideceğini Tahmin Etti

İlgili bir gelişmede, Singapur uygulaması Grab, kullanıcıların geçen ay BTC, ETH ve stablecoin cinsinden ödeme yapmaya başlamasına izin verdi. Saber, bu hamleyi “kripto paraların ana akım ticarete artan entegrasyonunun” kanıtı olarak değerlendirdi.

Saber, “Singapur ve Japonya’nın Güney Kore’nin ardından giderek daha fazla düzenleyici onay almasını bekliyoruz” dedi ve ekledi: “Hong Kong’daki onay, Asya ülkeleri inovasyon için bir sonraki finans merkezi olarak öne çıkmak için yarışırken bu yıl içerisinde tartışmaları katalize edebilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail