binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Spot ETF'leri 1.4 Milyarlık Çin Nüfusuna Açılabilir Mi? İddialar Var!

Bitcoin Spot ETF’leri 1.4 Milyarlık Çin Nüfusuna Açılabilir Mi? İddialar Var!

Şu anda Çinli yatırımcılar tarafından erişilmesi zor olan Bitcoin Spot ETF'lerin Çin anakarasına açılması mümkün mü?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin’in Bitcoin ile olan ilişkisi, yasaklar ve baskıların damgasını vurduğu inişli çıkışlı bir yolculuk olageldi.

Ancak, yaygın inanışın aksine, yasak mutlak değildi. Bitcoin, bu düzenleyici zorluklara rağmen ülkede varlığını sürdürmeyi başardı. Dahası Çin, dijital yuan ve Web3 geliştirme planları gibi girişimlerin de gösterdiği gibi, blok zinciri teknolojisini keşfetme konusunda aktif olarak çalışıyor.

SyzCapital’in Yönetici Ortağı Richard Byworth, potansiyel bir gelişmenin ipuçlarını verdi. Byworth, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Hong Kong Bitcoin Spot ETF’lerinin hisse senedi bağlantılarına eklenebileceği konuşuluyor. Bunun etkileri kesinlikle muazzam (temelde anakara Çin sermayesinin bunları satın alabileceği anlamına geliyor).”

İlgili Haber  Analiz Platformu Santiment, Bugün Trend Olan İki Altcoini Paylaştı: Birinin Trend Olma Nedeni Warren Buffett!

SmashFi Kurucu Ortağı ve COO’su Brian HoonJong Paik de Byworth’un görüşlerini yineleyerek Çin’de alternatif yatırım fırsatlarına ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Paik, Çin servetinin önemli bir kısmının gayrimenkule bağlı olduğunu vurgulayarak, BTC’nin yatırım portföylerini çeşitlendirmek ve sosyo-ekonomik manzarayı dengelemek için bir araç olarak hizmet edebileceğini öne sürdü:

“Bu sadece bir zaman meselesi. Çin servetinin %70’i gayrimenkulde ve şu anda 100 milyon boş ev var. ÇKP’nin sosyal huzursuzluğu azaltmak için alternatif bir varlığa ihtiyacı var.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail