coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Spot ETF'lerin Reddedileceğine Dair Haberler Doğru Mu? Bloomberg'in İki Kripto Uzmanı...

Bitcoin Spot ETF’lerin Reddedileceğine Dair Haberler Doğru Mu? Bloomberg’in İki Kripto Uzmanı Nihayet Konuştu

Bugün ortaya çıkan ve Bitcoin Spot ETF'lerinin reddedileceğini iddia eden Matrixport raporunun ardından analistler konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para analiz şirketi Matrixport, şaşırtıcı bir şekilde aynı gün içerisinde iki zıt analiz yayınladı. Analizlerden biri Bitcoin spot ETF’lerinin yakında onaylanacağını ve fiyatların 50.000 dolar seviyesine yükseleceğini öngörüyordu. Diğeri ise SEC’in Bitcoin ETF’lerini reddedeceğini öne sürdü.

ETF’lerin reddedileceğini öne süren rapor ve halen ETF’lerden bir haber gelmemesi nedeniyle Bitcoin bugün önemli bir düşüş yaşadı. Son 24 saatte %7 değer kaybeden BTC, bu yazının yazıldığı anlarda 42.100 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ETF’lerinin neredeyse kesinlikle onaylanacağından emin olan Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Eric Balchunas “ret” haberiyle ilgili kafa karışıklığını dile getirerek, “İnsanlar bu ‘ret’ haberiyle ilgili olarak beni deli gibi etiketliyor. Onay dışında hiçbir şey duymadık” dedi. Ret raporunun kaynağını sorgulayan Balchunas, raporun spekülasyona mı yoksa somut bilgilere mi dayandığını tartıştı.

İlgili Haber  Efsanevi Trader, Bitcoin Spot ETF Onayı Hakkında Konuştu: "Halen Fiyatlanmış Değil"

Balchunas, raporun arkasındaki analistin aslında bir Bitcoin boğası gibi göründüğünü ve kısa süre önce “şirket yöneticilerinin” onayın muhtemel olduğunu söylediğini tweetlediğini belirtti. Balchunas, “Neden geri adım attığından emin değilim” diye ekledi.

Balchunas sözlerine şöyle devam etti:

“Bu noktada SEC’in ETF’leri reddettiğini söylemek sadece James Seyffart ve benim ilk günlerde yaptığımız gibi karşı çıkmak anlamına gelmiyor, aynı zamanda bu işin içinde olan birden fazla kaynağa sahip çok sayıda ana akım haber muhabirinin de yanıldığını söylüyorsunuz. İmkansız olduğunu söylemiyorum (yine de hala ‘sadece’ %90 oranındayız) ancak bu, çok sayıda iyi istihbaratı geçersiz kılıyor.”

James Seyffart ise çelişkili raporları alaycı bir dille eleştirdi. “Şimdi SEC’in ETF’leri hem onaylayacağını hem de onaylamayacağını açıkladıklarına göre, artık yanılıyor olamazlar. Akıllıca.” diye espri yaptı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail