AltcoinHaberler

Bitcoin SV’deki Yükselişler Yüzde 50’yi Geçti, Peki Sebebi Ne?

Dün akşamdan beri istikrarlı bir şekilde yükselişlerine devam eden Bitcoin SV toplamda yatırımcısına yüzde 50 oranında kazandırdı. Peki bu yükselişin sebebi ne?

Geçtiğimiz senelerde kendinin Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden ve bu yüzden ciddi şekilde eleştirilen Craig Wright, Bitcoin Cash hard forku istemiş ve sonucunda Bitcoin ABC (Bitcoin Cash) ve Bitcoin SV kripto paraları oluşmuştu.

O dönemde kripto para piyasasında güvensiz bir ortam yaşatan ve Bitcoin’in gerilemesinde de önemli bir payı olan bu hard fork olayı uzun süre piyasanın gündeminden düşmemişti.

Dün akşam saatlerinde sert şekilde başlayan Bitcoin SV’deki yükselişler hala devam ediyor. 113 dolar seviyelerinden başlayan Bitcoin SV, gün içerisinde 175 dolara kadar yükseliş yaşadı. An itibarı ile 168 dolardan işlem görüyor.

Yükselişin Sebebi Ne?

Yükselişi tetikleyen olayın Craig Wright  tarafından yapılan açıklama olduğu düşünülüyor. Craig Wrigh’e eski ortağı David Kleiman’ın ailesi tarafından açılan dava kapsamında; ortaklığın bozulması sebebiyle Kleiman ailesi, Craig Wrigh’daki BTC’lerin yarısını istedi. Mahkeme aileyi haklı buldu ve elinde 1 milyon adet BTC bulundurduğunu iddia eden Craig Wrigh’ın ödeme yapmasını istedi.

Ancak Craig Wrigh bu ödemeyi yapamayınca hesabında bu kadar BTC olmadığı konuşulmaya başlandı ve iddia ettiği gibi gerçek Satoshi Nakamoto olmadığı bir nevi kanıtlanmış oldu. Bu olay sonrasında kamuoyu gözünde de git gide itibarsızlaştı.

Ancak son gelişmede Craig Wrigh mahkemeye Tulip Trust fonu ile ilgili evraklar sundu ve hesabında yüklü miktarda Bitcoin olduğunu açıkladı. Bu mahkemeye sunulan belgeden sonra Craig Wrigh’ın hesabında milyarlarca dolar değerinde Bitcoin olduğu düşünülüyor.

Bu Durumun Bitcoin SV İle Ne İlgisi Var?

Bitcoin SV ve Bitcoin Cash aslında Bitcoin’in hard forkudur. Yani Bitcoin’in çatallanmasından önce Bitcoin Cash daha sonra ise Bitcoin Cash çatalannmasında da Bitcoin SV üretilmiştir. Ha böyle olunca Wright’ın hesabından gerçekten bu kadar yüklü miktarda BTC varsa ve eli bu kadar güçlüyse piyasayı kolaylıkla manipüle edebileceğini düşündü ve yatırımcılar Wright’ın çıkardığı bu kripto paraya (hard fork ile) yatırım yapmaya başladılar.

Bitcoin SV fiyatını anlık olarak takip edebilirsiniz: bitcoinsistemi.com/fiyat-takibi/BSV/bitcoin-sv/

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu