Kripto HaberleriAnalizBitcoin Tekrar 12.000 Doları Gördü!

Bitcoin Tekrar 12.000 Doları Gördü!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ardı arkası kesilmeyen ciddi yükselişlerinden sonra 14.000 dolar seviyesini gören ve bu seviyelerden sonra 9700 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, yatırımcısını bu süreçte bir hayli panikletti. Bu dönemde özellikle piyasaya yeni giren yatırımcılar panik satış ile ellerindeki BTC’leri satma yoluna gittiler. Hay böyle olunca düşüşler 9700 dolar sınırına kadar dayandı ve Bitcoin 10.000 dolar altına gerilemiş oldu.

Ancak önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Bitcoin’de bir silkelenme yaşandı/yaşanıyor ve bu düşüşler çok da korkulması gereken düşüşler değil. An itibarı ile fiyatını tekrar toparlayan BTC bazı borsalarda 12.000 dolar seviyesine kadar artış gösterdi.

An itibarı ile 11.900 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, en önemli direnç noktalarından birisi olan 11.800 direncini kırmaya çalışıyor. Bu direnç geçilir ve 12.000 dolar seviyesi aşılırsa yine ciddi yükselişler görebiliriz. Zira 15.000 dolar bandına kadar BTC’nin önünde çok büyük bir direnç bulunmuyor.

Ancak bu direnç seviyesini kıramaması durumunda BTC fiyatının gerileyebileceğini ve en önemli destek seviyesi olan 8950 dolar seviyelerini görebileceğini unutmamak gerek. Bu destek seviyesinin altına sarkma durumunda ciddi düşüşler görebiliriz.

Düşüş sürecinde 300 milyar dolar altına gerilen kripto para piyasa hacmi tekrar 335 milyar dolar seviyelerine yükselerek güven tazeledi. Öte yandan BTC hakimiyeti yüzde 63 seviyelerine kadar yükselmiş durumda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları