AnalizBitcoin

Bitcoin Tekrar 50.000 Dolar! Peki Yükselişlerin Devamı Gelecek mi?

Bitcoin'de boğalar tekrar sahneye çıktı. Yatırımcılar iki senaryoda da ne yapmalı?

Dün akşam 47.000 dolarlardan başladığı yükselişi devam ettiren Bitcoin, yayın saati itibarı ile tekrar 50.000 dolarlık seviyenin üzerine çıkmayı başardı.

Bakıldığı zaman son birkaç günde önemli destek seviyesinde başarılı bir şekilde tutunmayı başaran Bitcoin’in önündeki en önemli direnç seviyesi daha önce de belirttiğimiz gibi 50.500 – 52.000 dolar seviyeleri.

Son yükseliş ile tekrar günlük ve 4 saatlik periyotta MA20, MA50 ve MA100 seviyelerin üzerine çıkan fiyata baktığımız zaman, yükselişlerin devam edebileceğini görüyoruz. Zira önemli zincir içi verilerinin de olumlu olduğunu ve henüz BTC’de zirvenin görülmemiş olabileceğini daha önceki yazımızda aktarmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin'de Ayılar Yanılıyor! Gerçek Zirve Görülmedi!

Her İki Senaryoda da Yatırımcılar Ne Yapmalı?

4 saatlik grafiğe bakıldığı zaman BTC’nin ikinci kez önemli bir direnç alanını denediği görülüyor. Özellikle 60.000 dolar önündeki en önemli dirençlerden birisi olarak görülen bu alanın (mavi alan) kırılması durumunda daha sert yükselişlerin görülmesi oldukça muhtemel. Ancak önemli bir direnç alanı olduğu için bir kez daha buradan ret yeme ihtimali de var. Bunun yaşanması durumunda ise tekrar kırmızı alan seviyelerine kadar geri çekilmeler görülebilir.

Bitcoin 4 Saatlik Grafik – Tıklanarak Takip Edilebilir

Bu bağlamda kırmızı alan önemli bir destek görevi görürken bunun kaybedilmesi 44.000 dolar, ardından da yeşil destek alanına kadar düşüşlerle sonuçlanabilir.

Yatırımcılar bu güncel görünümde:

  1. Düşüş olması durumunda; kırmızı alandan yeşil alana kadar kademeli bir şekilde alış yapmaya başlayıp yeşil alan altı stop olabilirler.
  2. Yükseliş olması durumunda; mavi alanın kırılması ile beraber, mavi alan altını stoplayıp bu şekilde alış yapabilirler.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu