AnalizBitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin’de Ayılar Yanılıyor! Gerçek Zirve Görülmedi!

Bitcoin'de yeni zirve görebilecek miyiz?

Bitcoin’deki teknik görüntü “bu bir ölü kedi sıçraması olabilir” izlenimi veriyor ve yatırımcıları tedirgin ediyordu. Analiz şirketi Glassnode’un verilerini incelerken fark ettiğimiz bir data, Bitcoin’de boğanın bitmediğinin ve yeni zirvelere doğru yolculuğun arefesinde olduğumuzu gösteriyor.

Aşağıdaki grafikte borsa cüzdanlarına giren Bitcoin’lerin 30 günlük değişimini görüyorsunuz. Buna göre 2013 ve 2017 rallilerinin sonunda borsa cüzdanlarındaki Bitcoin sayısının çok fazla yükselerek yeşil bölgeye geldiğini görüyoruz.

Yine 2013 ve 2017 yıllarındaki “ölü kedi sıçraması” olarak anılan bölgede de borsa cüzdanlarındaki Bitcoin miktarının ciddi oranda arttığını gözlemliyoruz. Bu iki dalga sonrasında ise ciddi bir ayı sezonu geldiğini gözlemliyoruz.

Güncel Durum Ne?

Güncel tabloya baktığımızda, 64800$’daki zirve öncesi borsa cüzdanlarında ciddi bir birikim olmadığını gözlemliyoruz. Bununla beraber ölü kedi sıçraması olarak nitelendirebileceğimiz mevcut konumda da, borsalardaki arzın azaldığını gözlemliyoruz.

Önceki verilerden yola çıkarak mevcut tabloya baktığımızda Bitcoin’de henüz gerçek bir satış baskısı oluşmadığını, akümülasyon sürecinin devam ettiğini görüyoruz. Bu veri bize Bitcoin’de henüz zirvenin görülmediğini ve ölü kedi sıçraması diyeceğimiz ikinci ve sahte yükseliş bölgesinde olmadığımızı gösteriyor.

Kısa vadeli dalgalanmalar olsa da 2021 yılında Bitcoin’de yeni bir zirve görebiliriz. Zira borsalardaki pozisyon değişikliği ile birlikte hemen dump gelmediğini, fiyatın yükseltilerek, malın yeni alıcılara transfer edildiğini görüyoruz.

İlgili Haber
Bitcoin Eylül Aylarını Sevmiyor, Yaprak Dökümüne Hazır Olun!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu