BitcoinEthereumHaberler

Bitcoin Zıpladı, Ethereum Shortlayanlar Buharlaştı!

Bitcoin ve Ethereum'daki sıçrama shortları tasfiye etti.

Gün boyunca 47.000$ seviyelerinden işlem gören Bitcoin, 19.30 sıralarında gelen sert bir hareketle 48600$’a kadar yükseldi. Bitcoin’deki yükselişten ziyade Ethereum’un sıçrayışı yatırımcılarını sevindirdi. Gelen sert yükselişle birlikte Ethereum 3790$’ı gördü. Etheruem’daki günlük kazançlar %10’a ulaşırken, Bitcoin’de %2 ile sınırlı kaldı.

Bu sert hareketler sonrası likidasyon rakamlarına baktığımızda alışık olmadığımız bir görüntü ile karşılaştık. Volatil hareketler sonrası Bitcoin’deki likidasyon miktarının diğer kripto paralara nazaran daha çok olduğunu görürdük.

Bu defa Ethereum ayılarını üzdüler. Son 1 saatlik verilere göre markette 200 milyon dolara yakın pozisyon tasfiye olurken, bunun 167 milyon dolarını Ethereum’u shortlayan yatırımcılar oluşturdu.

Bitcoin 50.400$’dan gelen düşüş trendini kırmayı denemek isteyebilir. Bu nedenle kısa vadeli bakanlar için önümüzdeki en büyük direnç 48800$ seviyesi olacaktır. Bu hareketi ile 4 saatlik ma20’nin üzerine çıkmayı başaran Bitcoin’in yükselişine devam etmesi için 47800$ seviyesini koruması gerekecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu