AnalizBitcoinKripto Para

Bitcoin tekrar büyük düşüş yaşayacak mı?

Bitcoin fiyatının bugün gerilemesi ile birlikte yatırımcılar endişeye kapıldı.Bitcoin fiyatı ile ilgili iddialar kısa ve uzun vadede düşüş yaşayabilecek olduğu ve bir anda tekrar yükseliş yaşayabilecek olduğu yönünde iken, yatırımcıların bu sürede dikkatli olarak hareket etmesi ve dikkat ederek yatırımlarını değerlendirmesi gerektiği ortada.

Yatırımcıların bir anlık düşüşün ardından hemen tüm yatırımlarını satmasının daha büyük zararlara sebep olabilecek olduğunu belirten analistler, yatırım yapan kişilerin daha dikkatli hareket etmesi gerektiğini ve bu sayede olası zararların yatırımcıları en az oranda etkileyebilecek olduğunu belirtildi.

Yatırımcıların ise bugün yaşanan ve devam eden düşüşler dolayısı ile bir süredir zaten endişe ettikleri ve tekrar 8.000 doların altına gerilemesi ile birlikte daha fazla endişe içerisinde oldukları ifade edilmekte. Yatırımcılara göre beklentiler bu yıl içerisinde 25.000 dolar seviyesine çıkılabilecek olduğu, ama bu seviyeye gelene kadar büyük düşüşlerin beraberinde gelebilecek olduğu yönünde.

Daha fazla düşüş olabilir

İddialar kripto paraların bir kısmında düşüş olabilecek olduğunu ve en fazla düşüşün ise Bitcoin ve Ethereum’da olabilecek olduğu yönünde. Beklentiler ise yakın zamanda 4.500 dolar iddialarının konuşulduğu Bitcoin için bu seviyenin gerçek olabilecek olduğu, hatta daha fazla gerileme yaşanabilecek olduğu yönünde.

Tekrar büyük bir düşüş olması ve Aralık ayının son günlerinde yaşanan durumun bir benzerinin 8.300 dolar seviyesinden itibaren tekrar yaşanmasının yatırımcı güvenini çok büyük oranda etkileyecek ve çok büyük oranda düşürebilecek olduğu yönünde olmakta.

Neden düşüyor?

Bitcoin hakkında neden düştüğüne dair ETF ve birçok iddia olmasına rağmen bu iddiaların hiçbiri kesin olarak kanıtlanmış olan iddialar değil. Hali ile yatırımcılar bir süre sonra düşüşlerin daha fazla etkilenebilecek olduklarının bilincinde hareket ederken, bazıları ise yeterli seviyede bilgi sahibi olmadığı için bu düşüşlerin hiç olmaması ve neden dolayı olduğunun farkında olmadıklarını kendi ifadeleri ile tercüme ediyorlar.

Gelecek 5 aylık süreçte Bitcoin’de zaten mevcut büyük bir gerileme olması beklenirken, bu gerilemenin ne kadar sürecek olduğu ve ne zaman sona erecek olduğu konusunu yatırımcılar ve güncel piyasa durumu belirleyecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu