BitcoinHaberler

Bitcoin Twitter’da Rekor Seviyeyi Gördü!

Bitcoin en son 20 bin dolar seviyesine ulaştığında bu kadar popüler olmuştu.

Şubat ayı itibarı ile Bitcoin’le ilgili Twitter haberlerinin sayısı son 2 yılın rekorunu kırmış durumda. Bitcoin en son 20.000 dolar seviyesini gördüğü zamanlarda bu denli bir tıklanma rekoru kırmıştı.

Bu ayın başında 9,400 dolar seviyesini gören ve nihayetinde 10 bin doların üzerine çıkan BTC/USD işlem çiftinin söz konusu fiyat artışıyla beraber popülerliğinin de artmasında ve medya aramalarında yaşadığı yoğunluğun bir diğer güçlü nedeni yaklaşan Bitcoin halving olayı olarak gösteriliyor. Öyle ki Bitcoin kelimesinin geçtiği toplam tweet sayısı bu ayın başında 75 bine ulaştı.

Ayrıca Twitter, geçtiğimiz günlerde #Bitcoin hastag’ı kullanılması durumunda otomatik olarak beliren Bitcoin logosu özelliğini platforma ekledi ve bu durumun da BTC bilinirliğine oldukça fazla katkısı oldu. Öte yandan Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in hesabından da Bitcoin yazıyor olması, topluluğun gözünden kaçmadı.

Jack Dorsey Twitter Profili

Bitcoin’in yaşadığı popülerlik sadece Twitter’la da sınırlı değil, Google’da da aynı güçlü etki görülüyor. ABD-İran krizinin yaşandığı ocak ayı başlarındaki BTC yükselişi, beraberinde dünya çapındaki tanınırlığı da getirmiş görünüyor. Dünyada ve genel para piyasalarında yaşanan her şey BTC fiyatlarıyla olduğu kadar popülerliğiyle de paralellik gösteriyor. Yine son zamanların en önemli mevzularından olan Corona virüsünün bile Bitcoin fiyatlarını etkilediğini düşünenler bile var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu