Kripto HaberleriHaberlerBitcoin Ülkesi El Salvador'un Yeni Adımına Binance CEO'su CZ'den Övgü Geldi!

Bitcoin Ülkesi El Salvador’un Yeni Adımına Binance CEO’su CZ’den Övgü Geldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

El Salvador, yazılım programlama, kodlama, uygulamalar ve yapay zeka geliştirme gibi teknolojik yenilikler üzerindeki tüm vergileri (gelir, mülkiyet, sermaye kazancı ve ithalat tarifeleri) kaldırarak teknoloji endüstrisini canlandırmak için cesur bir adım attı.

Bu adım, Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından 23 Mart 2023 tarihinde Twitter üzerinden duyurulmuş ve ardından Ekonomi Bakanı María Luisa Hayem tarafından 30 Mart 2023 tarihinde Yasama Meclisi’ne bir yasa tasarısı sunulmuştu.

El Salvador Artık Teknoloji Sektöründen Vergi Almayacak

Bakan, ülkenin faaliyetlerinin diğerlerinin yanı sıra yazılım, donanım, teknolojik üretim, sistem ve programlama hizmeti sektöründeki şirketleri teşvik edeceğini açıkladı.

Yasa, programlama, yapay zeka ile model ve sistem geliştirme, bulut ve veri depolama ile ilgili hizmetler gibi yazılım hizmetlerine adanmış şirketlere 15 yıl boyunca teşvikler sağlayarak El Salvador’da teknoloji endüstrisinin gelişimini teşvik etmeyi amaçlıyor.

İlgili Haber
ABD'de Dava Açılan Bitcoin Borsası Binance'ten Düzenleyici Hamlesi Geldi!

Yasa ayrıca iletişim teknolojileri, yarı iletkenler, nanoteknoloji, robotik, insansız araçlar ve motorlu araçlar gibi teknolojik üretimi de kapsıyor.

Girişim, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao gibi teknoloji sektöründeki bazı uluslararası isimlerden övgü aldı. Zhao Twitter’da şunları yazdı:

“Bu adama/ülkeye tebrikler. En iyi liderler vergileri/ücretleri/maliyetleri azaltır.”

El Salvador, altyapısını modernize etmek ve çeşitli sektörlere yabancı yatırım çekmek için iddialı bir plan yürütüyor. Ülke ayrıca Eylül 2021’de Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul ederek dünyada bunu yapan ilk ülke olmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları