BitcoinHaberler

Bitcoin ve Altcoinlerde “Black Friday” İndirimleri Başladı! Dipler Alım Fırsatı Mı?

Bitcoin'de son durum ne?

Haftanın son işlem gününde küresel piyasalardaki  sert satış dalgaları kripto para piyasalarını da etkiledi.

Küresel piyasalardaki korku ve belirsizliği ölçen VIX endeksinin %30 oranında yükseldiğini görüyoruz.

Bunun yanı sıra Altın ve Gümüş dışında tüm enstrümanlarda sert satışlar var. ABD vadelilerindeki kayıplar %2’lere ulaşırken Avrupa ve Asya borsalarındaki satışların %3’lere ulaştığı görülüyor.

Küresel piyasalardaki bu sert satışlarda Afrika’da yeni çıkan koronavirüs varyantının etkili olduğu değerlendiriliyor. Güney Afrika’da 50’den fazla kişide görülen yeni varyantın Delta varyantından iki kat etkili ve bulaşıcı olduğu belirtilirken, piyasalar yeni kapanma ihtimaline istinaden sert satışlar gördü.

Bitcoin ve altcoinler de bu sert satışlardan etkilenmişe benziyor. Zira Mart 2020’deki küresel piyasalardaki covid kaynaklı çöküşten Bitcoin ve altcoinler etkilenmiş  ve kayıplar %50’lere ulaşmıştı.

Bitcoin’deki %10’luk düşüşe rağmen altcoinlerin sağlam durduğunu görüyoruz. Zira normal şartlarda Bitcoin %10 düşerken altlardaki kayıpların %25-30’lara ulaştığını görürdük. Ancak altcoinlerdeki kayıplar %10-15 bandıyla sınırlı kaldı. Bu pozitif bir veri olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik olarak baktığımızda hala 69.000$’dan gelen düşen kanal içerisindeyiz. 51800$- 50.000$’a kadar yaşanacak geri çekilmeler makul karşılanabilir.

55800$ üzerinde 4 saatlik bir kapanış göremezsek alt desteklere inebiliriz. Bu noktada ABD borsalarındaki açılış takip edilmeli. Orası da sert satışlarla güne başlarsa, Bitcoin’de bir miktar daha geri çekilme görebiliriz.

Uzmanlar Mart 2020’yi hatırlatarak covid kaynaklı geri çekilmelerin iyi bir alım fırsatı olabileceğini değerlendiriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu