BitcoinHaberler

Bitcoin ve Altcoinlerde Korku Zirvede!

Korkuyu satın alanlar yine kazanacak mı?

Dün yayınlanan FED tutanakları sonrası ABD borsalarında yaşanan sert düşüş kripto paraları da etkiledi.

Bitcoin’de %10’luk bir geri çekilme yaşanmasına neden olan tutanakların etkisi bugün de devam ediyor.

Zira Bitcoin haber saatimiz itibariyle 43.000$’ın altında işlem görmeye devam ederken, altcoinlerdeki kayıplar da devam ediyor.

Grafiğe baktığımızda 10 Kasım’dan itibaren düşen bir Bitcoin olduğunu görüyoruz. 42.000$ desteği korunduğu sürece, bu düşüşün bir düzeltmesinin gelmesini bekleyebiliriz.

Daha derin dipler oluşacak mı? FED beklenenden erken mi faiz artıracak? 1 yıllık ayı döngüsünün içerisinde miyiz? gibi sorular kafaları karıştırmaya devam ederken korkunun zirve yaptığını görüyoruz.

Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 15 puan olarak hesaplandı.

Korku ve Açgözlülük Endeksi

Bu son aylarda gördüğümüz en düşük seviyeyi ve korkunun zirve yaptığını gösteriyor. Tarihsel olarak baktığımızda korkunun 10-20 puan arasında dalgalandığı dönemlerde korkuyu satın alanların kazançlı çıktığını görüyoruz. Korkuyu satın alanlar yine kazançlı çıkacak mı takip ediyor olacağız.

İlgili Haber
Bitcoin'de Son Durum Ne? Düşüş Devam Edecek Mi?

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu