Kripto HaberleriAnalizBitcoin ve Altcoinlerin Yeniden Yükselişe Geçmesi İçin Neye İhtiyaç Var?

Bitcoin ve Altcoinlerin Yeniden Yükselişe Geçmesi İçin Neye İhtiyaç Var?

Analist, Bitcoin ve kripto para piyasasının yeniden canlanması için neye ihtiyaç olduğunu değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin Ocak ayından Nisan ayına kadar muazzam bir yükseliş yaşasa da Nisan ortalarından bu yana düşüş eğiliminde bulunuyor.

Son zamanlarda BTC 28.000 doların üzerine çıkarak yatırımcıların bir nebze de olsa umutlanmasına neden olurken Bitcoin, aylık kapanışın gerçekleşeceği bugüne sert düşüşle başladı.

Bazı analisteler bu düşüşe yatırımcıların BTC’nin 2023 yılı içerisinde ilk kez bir ayı daha düşük kapatması yani kırmızı mumla kapatması sonucunda varlıklarını tasfiye etmesinin ve Cleveland FED Başkanı Loretta Mester’ın şahin açıklamalarının neden olduğunu belirtti.

Bu düşüş sonrasında Bitcoin’in performansını değerlendiren Ava Labs Inc. başkanı John Wu Bloomberg’e değerlendirmelerde bulundu.

ABD bankacılık krizinin fiat para birimine olan güvensizliği sonucunu doğurduğunu ve yatırımcıların BTC ve kripto paralara yöneldiğini bunun da Bitcoin’e yükseliş getirdiğini belirtti.

Wu, yetkililerin finans sektörünü istikrara kavuşturması nedeniyle bu durumun Bitcoin ve kripto piyasası için geçici bir destek olduğu söyleyerek devam etti:

“Yeni bir Bitcoin ve kripto para satın alma dalgası elde etmesi için gerçekten olması gereken şey, kripto para meraklısı insanları kripto ekosistemine girmesini sağlamak için gerçek fayda ve gelişme göstermektir.

Yani yenilikçi ve faydacı bir gelişme olmalıdır.”

Diğer yandan OrBit Markets’in kurucu ortağı Caroline Mauron da ABD’deki borç limiti konusunda yapılan geçici anlaşmanın ve görüşmelerin BTC üzerindeki etkisini değerlendirdi.

Yatırımcıların halihazırda ABD’nin temerrüde düşme riskini taşıdığı 5 Haziran’dan önce yapılması gereken ABD borç limiti anlaşmasının sonuçlarını değerlendirdiğini belirten Caroline Mauron Bloomberg’e şunları söyledi:

“Likidite etkileri daha uzun vadede daha görünür olma eğilimindedir.

Bu noktada anlaşmayı takip edebilecek büyük Hazine ihraçlarının kısa vadede Bitcoin fiyatını önemli ölçüde etkilemesi pek olası değil.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Murat

Sürekli iyi haberler pompalansa da artık kimse inanmıyor. Ağaları zengin ettik. Yükseliş trendine çok uzun zaman var, kimseyi içeri çekemiyorlar. Lale devri bitti ! Biz kazanamazsak sizde kazanamayacaksiniz !

Birbey

Kriptolara olan güven sıfıra indi insanlari biktirdiniz 4 yilda sadece 3 ay yukselip 40 ay insanlari curuten bir sistem 250 bin tl param gitti

Dayci

Kumar masasının sahipleri hangisini yükseltmek isterse o yükselir grafik analiz inandırıcılığını bitirdi 2024 yılında BTC resmilesexek l tarihe kadar herkesi içeriye çekip mevcut coinlerin çok az kısmı kalacak diğerleri iflas ettik diyip paralarınızi yok edecekler inanmayın

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay