Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ve Ethereum'da Müşterilerinin 280 Milyon Dolarını Kaybetti!

Bitcoin ve Ethereum’da Müşterilerinin 280 Milyon Dolarını Kaybetti!

Takip et

Mevcut ayı piyasasının zorlu şartlarında kripto paralar da sert düşüşler yaşadı. Bu sert düşüşlerden kripto para şirketleri de büyük ölçüde etkilendi ve bazı şirketler iflas başvurusunda bulundu.

Geçtiğimiz ay müşterilerinin para çekme işlemlerini durduran kripto para borsası Babel Finance de zor günler geçiren şirketlerden biri.

The Block’un haberine göre Asyalı kripto borsası Babel Finance müşterilerin fonlarıyla yaptığı ticarette 280 milyon dolar değerinde 8.000 Bitcoin (BTC) ve 56.000 Ethereum (ETH) kaybetti.

“Haziran ayında BTC’nin 30.000 dolardan 20.000 dolara düştüğü zaman müşterilerin ticaret hesaplarındaki pozisyonlar önemli kayıplara uğradı.

Bu sert düşüş birden fazla Ticaret Hesabının tasfiyesine yol açtı ve toplamda 8,000 BTC ve 56.000 ETH’lik kayıp yaşandı.”

Yaşanan büyük kayıp sonrası Babel Finance, gelen teminat çağrılarını da karşılayamadı.

Babel Finance’ın yaşadığı 280 milyon dolarlık kayıptan sonra müşterilerine olan borcunu öz sermayeye dönüştürmeye fon toplamaya çalışıyor.

Haziran ayının ortalarında Hong Kong merkezli kripto para borsası Babel Finance yaptığı açıklamada olağandışı likidite baskılarıyla karşı karşıya kalındığını belirterek para çekme ve ödeme işlemlerinin geçici bir süre askıya alındığını belirtmişti.

İlgili Haber
Celsius'dan Sonra Bir Şirket Daha Kripto Para İşlemlerini Durdurdu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları