Bitcoin

Bitcoin Ve Kripto Paralar Daha Fazla Yükselecek Mi?

Bitcoin'in 11.500 doları gören* fiyat seviyesi yatırımcıları heyecanlandırmıştı ama...

Bitcoin ve altcoin yatırımları son haftalarda yatırımcıların ilgisini çekiyor. Çok fazla sayıda yatırımcı beklediğini bulduğundan söz etmeye başlamışken, bugünlerde yaşanan hafif gerilemeler ise bazı yatırımcılar için panik sebebi olarak gösterilmekte. Yatırımcılar, kısa vadeli planları arasında 11.500 dolar seviyesi olmadığına değinirken, Bitcoin’in 11.500 dolar seviyesine kadar yükselmesi ve tekrar 12.000 dolara kadar gideceği beklentileri oluşturmasının piyasada eski yatırımcılar için bile güven tazelettiğine değiniliyor.

Bitcoin öncesinde 9.000 dolar seviyesine kadar düşüş yaşamasının ardından yatırımcılarını pandemi sürecinde mağdur edeceği ve yıl sonuna kadar bir daha 10.000 doları göremeyeceği iddiaları ile karşılaşmıştı. Bu durum bazı küçük yatırımcı grupların beklemeden satış yapmasına neden olurken, Satoshi tartışmaları ve son hack olayları da piyasanın kan kaybı yaşamasına sebep olan olaylar olarak gösterilmişti.

Ancak bu dönemde beklenmeyen bu yükselişin etkisi tüm piyasayı olumlu olarak etkiledi ve piyasanın olumlu etkilenmesinin ardından eski yatırımcılar bile piyasaya kısa vadeli de olsa geri dönme planlarını devreye soktular. Bu yükselişlerin piyasaya çok büyük katkı sağladığından söz edilirken, özellikle yeni yatırımcı açısından olmasa bile mevcut çoğunluğun korunmasına yardımcı olduğu kesin.

Kripto Paralar Düşmeye Başladı Ama…

Kripto para birimleri bir anda yükselirken, bir daha asla 0.30 doları göremeyeceği iddia edilen XRP bile bu seviyeleri geçti. 0.30 dolar seviyesini geçerek yeni bir döneme giren XRP’nin bile yükselmiş olması piyasada güçlü bir talep olduğu ve bir anda yükselişler olabileceğine dair umutların tazelenmesini sağladı. Uzmanlara göre piyasada yükselişlerin devam etmesi mümkün ancak bu dönemde çok büyük riskler almak doğru karar olmayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu