BitcoinEthereumHaberlerKripto Para

Bitcoin ve Kriptodan Nasıl Daha Fazla Para Kazanılır? Milyarderler Yanıtladı!

Kripto para piyasasına ilk girenlerin dikkat etmesi gerekenler neler?

2021 yılında muazzam bir büyüme yaşayan kripto para birimlerine olan ilgi halen artmaya devam ediyor. Kripto paralara karşı artan ilgi birçok yatırımcının da piyasaya girmesini sağlıyor.

Kimi yatırımcılar yaptıkları yatırımlar ile kazançlarını katlarken kimileri de elindeki tüm malvarlığını kaybedebiliyor.

Bu kapsamda kripto eğitmeni ve girişimci YouTuber Jordan Welch, Bitcoin 2022 konferansında kripto para sektörünün en zengin yatırımcıları ile konuşarak kripto para yatırımlarında dikkat edilmesi gereken hususları sordu.

Welch kripto milyarderlerine sorduğu “Kripto ile para kazanmanın en iyi yolu nedir? Bu konudaki tavsiyeler neler?” sorularına dört başlık altında toplanan şu cevapları aldı.

1-“Yatırımlarınıza Küçük Başlayın!”

Welch ilk konuştuğu ünlü milyarder Kevin O’Leary kripto para yatırımlarına küçük miktarlar ile başlanması gerektiğini söyledi.

“Kripto para cüzdanınıza kaybetmeyi göze alabileceğiniz küçük bir miktar para koyun ve bu büyük kripto para birimlerine odaklanın.

Bunlar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Polygon (MATIC).”

2-“Ücretsiz Eğitimlerden Destek Alın!”

O’Leary devamında kripto yatırımcılarına ücretsiz kripto para eğitimlerden yararlanmalarını tavsiye etti.

“Çevrimiçi olarak öğrenebileceğiniz ve YouTube’da izleyebileceğiniz çok sayıda harika kaynak var

Ben de öyle yaptım, bu eğitimleri izledikçe her gün sürekli öğrendiğimi hissediyorum.”

Ücretsiz eğitimlere dikkat çeken bir diğer isim ise ünlü Bitcoin boğası Michael Saylor oldu.

Kripto yatırımlarında ücretsiz eğitim desteğinin önemli olduğunu vurgulayan Saylor özellikle Hope.com ve Saylor.org sitelerini tavsiye etti.

3-“Başarısızlıktan Korkmayın!”

Youtube’nin en büyük kripto para kanallarından birinin sahibi olan Brian Jung ise kripto para yatırımlarına yeni başlayanların başarısızlıktan korkmaması gerektiğini söyledi.

“Kripto para piyasasında yaşanan olaylar birçok insanın yatırım yaparken gözünü korkutuyor. Ancak yatırımcılar kaybetmekten korkmamalı, çünkü en iyi yatırımcılar bile hata yapar.”

Kevin O’Leary de bu konuda “başlangıçta herkes para kaybeder” dedi.

4-“Hatalarınızdan Ders Alın!”

Tavsiyelerine devam eden Jung, yapılan hataların büyük bir öğrenme kaynağı olduğunu savundu.

“100 hata yaparsanız, onlardan ders almazsanız hiçbir yere varamazsınız. Burada tek yapman gereken: Hatanı yap, not al, ondan ders çıkar, yoluna devam et ve daha iyi bir yatırımcı ol.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu