bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ve Litecoin'in Başarısı

Bitcoin ve Litecoin’in Başarısı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Charlie Lee yaptığı açıklamada Litecoin’in başarısı hakkında yorum yaptı. Litecoin’in ünlü kurucusu Charlie Lee, Litecoin’in piyasada oldukça başarılı olduğunu fakat henüz istenilen asıl hedefe ulaşamadığını dile getirdi. Litecoin (LTC) piyasa değerine göre kripto para piyasasındaki sıralamada 6. sırada yer alıyor. İlk belirlemelere ve ilk günlerine nazaran, piyasa değeri yüksek oranda arttı, ancak “Litecoin başarılı sayılır mı?” sorusu gündeme geldi.

Charlie Lee’den Yorum

Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’ye göre Litecoinin başarılı olup olmadığı sorusunun cevabı evet olarak değerlendiriliyor. Lee Litecoin’i ilk ortaya çıkardığında herhangi bir getirisi ve beklentisi olmadığını hatta ilk yıllarda proje üzerinde çalışmayı büyük ölçüde ihmal ettiğini açıkladı. Tam olarak istediği hedefe ulaşmadığını ifade eden Lee “genel olarak bakıldığında Bitcoin ve Litecoin’in daha çok yerde harcanabilir olmasını amaç olarak gördüm” sözleriyle gerçek hedefini açıklamış oldu. Lee, Bitcoin’in ilk çıktığı günlerde 30 dolardan Bitcoin satın alarak kripto para dünyasına girmiş oldu. Bitcoin fiyatı bunun ardından 2 dolara kadar düştü, ancak bu durum Lee’nin inancını kesinlikle sarsmadı. Lee temelin hiç bir şekilde değişmeyeceğini düşündüğü için inancının tam olduğunu sözlerine ekledi. Sadece ekran kartlarıyla madenciliğe adım atan Lee o dönemde başka bir hafif kripto para sunmak adına çalışmalar yapmış, başarısız olmuştu. Bu durumdan sonra aklına Bitcoin’in küçük versiyonu olan Litecoin fikri gelmiş ve Litecoin’in başarılı olduğunu düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları