BitcoinEkonomiHaberler

Bitcoin ve Türk Lirasını Etkilemesi Beklenen Toplantıdan Lazer Vurgusu

ABD'nin üç büyük isminin bir araya geldiği toplantı ilerleyen süreçte hem Bitcoin hem de Türk Lirası için sert etkiler yaşatabilir.

Kripto para sektörü yeniden toparlanma sinyalleri vermeye başladı ve BTC fiyatı yükselişe geçti.

31.000 dolar seviyesi görülmüşken yükselişin devam edip etmeyeceği ile ilgili ise kritik bir veri beklenmeye başlandı.

Üçlü Toplantıda Enflasyon Vurgusu

Üçlü, enflasyonu konuşmak için bir araya geldi. Enflasyon hakkında verilecek bir karar ve yapılacak açıklamalar ise direkt olarak bütün ekonomi piyasasını orta vadede etkileyebilir.

Önde gelen üç isim kısa süre önce toplantıyı gerçekleştirdi ve bununla ilgili açıklamalar basına sızmaya başladı.

Biden, enflasyon meselesine yönelik “lazer odak” içerisinde olmaya devam edeceklerini vurgulayarak aslında buna ne kadar önem verdiklerini vurguladı. “Lazer” ifadesi ise Bitcoin topluluğundan bir ismin dikkatini çekti.

Michael Saylor, “lazer” ifadesine göndermede bulunarak, ABD’deki enflasyonun son 40 yıl içerisindeki en yüksek seviyeye geldiğine yönelik imada bulundu.

Biden ise söz konusu açıklamada, enflasyon konusunda FED’in bağımsızlığını tanımaya ve desteklemeye devam edeceklerini vurguladı. Bu da aslında önümüzdeki aylarda yapılacak faiz artışlarına yönelik onay geldiğini göstermekte.

FED, son 40 yılın en kötü enflasyonu karşısında ise “dış kaynaklara” da güvenildiğini vurguladı. 1,9 trilyon dolarlık Covid-19 destek paketi durumu kötü bir hale soksa da koronavirüs salgınının artık bitti gibi kabul edilmesi FED için iyimser bir haber.

Bu ise önümüzdeki birkaç ay için hem BTC hem TRY gibi varlıkların artan ABD faiz oranları nedeniyle zor günler yaşayabileceğine işaret etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu