BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin Yatırımcılarının Kabusu Mt Gox’ta BTC’ler Harekete Geçti!

Mt Gox olayında yeni gelişme.

2014 yılında hackerların 850 bin Bitcoin’i (BTC) çalmaları üzerine iflasını isteyen Japon Kripto Para Borsası Mt.Gox, birçok yatırımcının mağdur olmasına neden olmuştu.

Borsaya ait bir cüzdanda 200.000 BTC’nin olduğu ortaya çıkmasından sonra bu 150.000 BTC’nin zarara uğrayan yatırımcılara dağıtılmasına karar verilmişti.

Mt Gox’un eski CEO’su Mark Karpeles geçtiğimiz günlerde unutulan Bitcoin’lerin yıllar içinde değer kazandığını ve değerinin 6 milyar doları aştığını söyledi.

Karpeles’in açıklamasından sonra birkaç gün sonra bilinmeyen cüzdanlar arası hareketleri takip eden Whale Alert isimli site, Mt Gox’a ait soğuk cüzdandan 6.800 BTC’nin bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını duyurdu.

Aktarılan BTC yaklaşık olarak 319 milyon dolar değerinde bulunuyor.

İflas eden MtGox’a ait soğuk cüzdandan 6.800 BTC’nin transfer edilmesi mağdurlara zararlarının ödenmesi planın bir parçası olduğu değerlendirildi.

Zira eski CEO Karpeles yaptığı açıklamada değerlenen BTC’lerin karşılığı olan paranın alacaklılara yeniden dağıtma ve hesaplaşma planlarını olduğunu söylemişti.

İlgili Haber
Bitcoin'in (BTC) Kabusu Mt.Gox Olayında Yeni Gelişme!

Güncelleme 15:57

Çinli gazeteci Colin Wu, söz konusu cüzdanın Whale Alert tarafından yanlış işaretlenmiş olabileceğine dair bir paylaşım yaptı.

Cüzdanın F2Pool’a ait olabileceği belirtilirken, Whale Alert’tan henüz bir düzeltme gelmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Edi

Bu bir ponzi sistemi


Başa dön tuşu