Kripto HaberleriAltcoinBitcoin Yatırımcısı Cathie Wood 2023 Kripto Para Beklentilerini Paylaştı!

Bitcoin Yatırımcısı Cathie Wood 2023 Kripto Para Beklentilerini Paylaştı!

Ark Invest'in CEO'su Cathie Wood Bitcoin ve kripto paralar hakkında konuştu.

Takip et

2023 yılına pozitif giriş yapan Bitcoin (BTC) ve altcoinlerdeki yükseliş sürse de bazı yatırımcılar ve analistler bu rallinin ayı tuzağı olduğunu düşünüyor.

Bu bağlamda 2023 yılında kripto para piyasasında neler yaşanacağı konusunda bir belirsizlik bulunurken dünyaca ünlü Bitcoin yatırımcısı ve Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood bu konudaki düşüncelerini paylaştı.

Ark Invest’in video blogunda Ark Invest’in Baş Fütüristi Brett Winton ile konuşan Cathie Wood, 2023 için başta BTC olmak üzere kripto para birimleri hakkında olumlu düşündüğünü söyledi.

Ünlü CEO, yıl içinde FED’in şahin duruşunu yumuşatmasına ve enflasyonun düşmesine bağlı olarak kripto paraların da olumlu anlamda büyük bir dönüş yaşayacağını söyledi.

Bu bağlamda Wood, “makroekonomik görünüm iyileştikçe ve sıkı mali politika gevşedikçe kripto gibi riskli varlıklar için faydalı olacaktır. “ dedi.

Sözlerinin devamında FED’in enflasyon için %2’lik hedefine ulaşabileceğine inandığını belirten Cathie Wood, para arzının düşmesi nedeniyle enflasyonun bu seviyenin altına ve hatta negatif bölgeye düşebileceğini de tahmin ettiğini söyledi.

Piyalasaların FED’den bir sinyal beklediğini belirten Wood, “bu sinyalin 2023’ün ilk yarısında geleceğini düşünüyoruz.” dedi.

Brett Winton’un yapay zeka (AI) tokenlerinin 2023 yılında ilerlemesinin hızlanıp hızlanmayacağı sorusu üzerine Wood şunlşarı söyledi:

“Şu anda inişli çıkışlı bir dönemden geçen halka açık blok zincirleri, kripto para birimleri ve kripto varlıkları, boğa piyasası başladığında kıtlıkları nedeniyle daha da farklılaşacak.

Makro ortamda bir dönüş olduğunda ve FED para politikasında gevşemeye başladığında fırsatlar daha da artacak.”

Son zamanlarda ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase‘in hisselerini toplamasıyla adından söz ettiren Cathie Wood, yapay zeka gibi teknolojik yeniliklerin ilgili ürün ve hizmetlerde patlamaya neden olacağını ve deflasyonist bir ortam yaşatacağını düşündüğünü ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları