coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Yeniden 48.000 Doların Üstünü Gördü: 2024 Yılı Zirvesi İçin Tahminler Neler?

Bitcoin Yeniden 48.000 Doların Üstünü Gördü: 2024 Yılı Zirvesi İçin Tahminler Neler?

Bitcoin (BTC) fiyatı son yükseliş ile 48.000 doların üstünü ve 2024 yılı içerisindeki yükselişlerini sürdürmeye devam ediyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para boğa piyasası ısınırken Bitcoin 48.000 doların üzerine çıktı ve Ethereum 2.500 dolar seviyesini geri aldı. Fineqia International analistlerine göre, temel teminat olarak dijital varlıklara sahip küresel borsada işlem gören ürünlerin (ETP’ler) analizi, Ocak ayında Yönetim Altındaki Toplam Kripto Varlıklarında (AUM) %5’lik bir büyüme olduğunu ve 49.5 milyar dolardan 52.0 milyar dolara yükseldiğini ortaya koydu.

Yeni çıkarılan dokuz ETF ürünü Ocak ayında yaklaşık 6,9 milyar dolar giriş sağlarken, Grayscale ETF’den net çıkışla kısmen dengelendi. Buna rağmen, toplam akış Ocak ayı için 1 milyar doları aşan bir net girişle sonuçlandı.

Fineqia CEO’su Bundeep Singh Rangar, “Işık yeşile döndü ve yatırımcı trafiği hareket etmeye başladı,” dedi ve ekledi: “Dijital varlıklara olan güvenleri arttıkça ETF yoluna daha fazla araç katılıyor.”

İlgili Haber  Popüler Altcoinde Token Enflasyonunun Yarıya İndirilmesi İçin Tarih Belli Oldu: Kurucu Açıklama Yaptı

Ocak ayında BTC’nin fiyatı geçen yılın sonundaki 42.300 dolardan %2,5 artışla 43.300 dolara yükselmişti. Dayanak varlığı BTC olan ETP’lerin yönetim altındaki varlığı Ocak ayında %6,8 artış göstererek Aralık 2023 sonunda kaydedilen 35.6 milyar dolardan 38 milyar dolara yükseldi. Bu rakamlar, özellikle BTC Spot ETF’lerinin onaylanmasının ardından Ocak ayında gözlemlenen önemli net girişi vurguluyor.

Finder’ın en son Bitcoin fiyat tahmin raporuna göre, BTC’nin 2024 yılında 88.000 dolarla zirve yapması bekleniyor. Kripto para ve fintech uzmanlarının çoğunluğu (%58) yaklaşan yarılanma (halving) olayının bir boğa koşusunu tetiklemesini bekliyor. Neredeyse her beş panelistten biri (%18) boğa koşusunun yarılanmadan önce gerçekleşeceğini düşünüyor. Panelistlerin %10’u piyasanın yılın ilerleyen dönemlerine kadar bir boğa koşusuna girmeyeceğini söylüyor. Bununla birlikte, %10’u 2024’te bir boğa koşusu olmayacağını ve %5’i de olup olmayacağından emin olmadığını söylüyor.

Finder’ın Ethereum fiyat tahmin raporuna göre, ETH’nin 2024’ü Kasım 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) sadece biraz geride bitireceği tahmin ediliyor ve sektör uzmanları ETH’nin 4.887 dolarlık bir fiyata ulaşacağını öngörüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
alim

35 bin dolara inecek , şu an milleti içeri çekti , sonra tekrar yükseliş yapacak

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları