bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Yükselerek Tekrar Kritik Seviyeye Yaklaştı

Bitcoin Yükselerek Tekrar Kritik Seviyeye Yaklaştı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin en son 6800 direncini kıramamasından sonra sert bir düşüş yaşamış ve 6100 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Neyse ki korkulan olmadı ve en sonki düşüşü gibi 5780 dolar seviyelerine kadar gerilemedi.

Daha önce de berlittiğimiz gibi 6800 dolar seviyesi önemli bir direnç ve BTC burayı son zamanlarda bir çok kez kırmayı denedi fakat başarılı olamadı.

10 Haziran tarihinden itibaren sert bir düşüş yaşayan Bitcoin 7600 dolar seviyelerinden 6200 dolar seviyelerine sadece 3 gün gibi kısa bir sürede geriledi. Bu tarihten itibaren tekrar 7000 dolar seviyelerini görebilmek için önündeki 6800 dolar direncini kırmayı denedi fakat başarılı olamadı.

Hatta öyle ki 21 Haziranda bu direnci kıramayıp 24 Haziranda 5780 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Önceki yazımızda belirttiğimiz gibi, Bitcoin bu seviyeyi tekrar kıramayınca sert bir düşüş yaşadı. Neyse ki 24 Haziran tarihinde olduğu gibi dip noktaları görmedi.

Birkaç gündür yatay seyrini koruyan Bitcoin bugün itibari ile ani bir atakla 6700 dolar seviyelerine kadar fırladı. An itibari ile 6690 seviyelerinde işlem gören Bitcoin fiyatı, 6800’lük önemli direncine tekrar yaklaşmış oldu.

Bu sefer eskisine göre daha yüksek hacim olduğu görülüyor. Bir çok uzmanın görüşüne göre, BTC bir kaç gündür güç topluyor ve bu sefer bu direnci kırıp tekrar 7000 dolarların üzerine çıkacak. Tabi ki bu seviyenin tekrar aşılamayıp fiyatın ciddi bir şekilde gerilemesini bekleyen bir çok yatırımcı da mevcut. Bu dönemde yatırımları olan kişilerin eskisine göre daha sık bir şekilde fiyatları takip etmeleri önerilmektedir. Güncel kripto para fiyatlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları