Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Yükselirken Yeni bir Rekor Kırdı!

Bitcoin Yükselirken Yeni bir Rekor Kırdı!

Takip et

2022 yılına zorlu bir başlangıç yapan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 40.000’ın dolar seviyesini kırmasından sonra yükselişine devam ediyor.

Son olarak 45.000 doları kıran Bitcoin’in yükselişi, elinde Bitcoin tutan adres sayısına da olumlu yansıdı ve 40 milyon adres ile rekor kırdı.

Kripto para analitik platformu IntoTheBlock, 25 Martta Twitter hesabından Bitcoin tutan adreslerin sayısını gösteren bir grafik paylaşarak “Bitcoin’i tutan adreslerin sayısı 24 Mart itibariyle 40.25 milyon oldu.” dedi.

“Bitcoin tutan adres sayısı ilk kez 40 milyonu aştı. Bu Bitcoin için artan ilgiye ve benimsenmeye işaret ediyor.”

Bitcoin’in Şubat ayında yaşadığı düşüşte adreslerin sayısında da bir düşüş yaşandığına dikkat çeken kripto platformu bu düşüşten sonra BTC tutan adreslerin sayısının artmaya devam ettiğini ve adres sayısında Şubat ayından bu yana yeni zirveler yaşandığını ifade etti.

24 Mart’ta yaşanan rekordan önce IntoTheBlock 14 Martta yaptığı paylaşımda Bitcoin tutan adreslerin sayısında yeni zirveler görülmeye devam ettiğini belirtmişti.

Bitcoin adreslerinin yaklaşık 40 milyona yaklaştığını paylaşan platform, “ BTC, 2022’de düşüş eğiliminde kalsa bile, 888.000 yeni adres eklendi ve Bitcoin tutan adres sayısı 39.7 milyona ulaştı” demişti.

İlgili Haber
Bitcoin'de Bu Veri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı! Önemi Ne?

CoinMarketCap verilerine göre toplam piyasa değeri açısından 1.sırada yer alan Bitcoin son 24 saatte yaşadığı %4,62’lık, son bir haftada ise %10,66’lık artış ile 44,950 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları