Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Fiyatı Neden Yükselmiyor?

Bitcoin Fiyatı Neden Yükselmiyor?

Takip et

Bitcoin fiyatının 10.000 dolardan düşmesi ile 7.000 dolarlı seviyelere kadar düşüş yaşanması yatırımcılar açısından kabul edilemeyecek bir düşüş oldu. Yatırımcılar düşüşleri kabul etmediler ve tepkisini Bitcoin satarak gösterdiler. Bitcoin 10.000 dolara gelmeden hemen önce 5.000, 7.000, 8.000 ve 9.000 dolar seviyelerinden geçerek veya atlayarak yükselmişti. Yine bu şekilde bir yükseliş bekleyen yatırımcılar BTC’ye bakınca 8300 dolar seviyesini geçemeyen bir fiyat ile karşılaşıyorlar.

Bitcoin fiyatı önce 8.000 doları gördü 7.000 dolarlı seviyelere kadar geriledi. Kripto para fiyatlarındaki bu gerileme nedeniyle yatırımcılar sorunlar yaşarken, bazı kripto para yatırımcıları da kazanç elde etmenin kısa sürede mümkün olmadığını düşünse de piyasada kalmaya devam ettiler. Bugün 8300 dolar seviyelerine kadar yükselen BTC bu seviyeleri bir kaç gündür görmesine rağmen bir türlü çekemiyor.

Bitcoin fiyatındaki değer kaybının nedenleri arasında balinaların büyük oranda Bitcoin satışları ve diğer sebepler var. Bu sebepler arasında sadece satışlar veya farklı sebepleri katmak gerekmiyor, bazen yatırımcılar alım yapmak istemediği zamanlarda fiyatlar alımlara karşılık olarak satışlar daha fazla artınca daha büyük düşüşler görüldüğü olabiliyor. Bitcoin’in kısa ve uzun vadeli yatırımlarda her zaman bir düşüş riski olduğunu herkes bilse de artık yatırımcılar bu konuya daha fazla dikkat ediyorlar. 10 bin dolar seviyesine tekrar yükselmesinin mümkün olup olmayacağı konusu bazı yatırımcılar için kısa sürede geri yükselişin olabileceği bir seviye olsa da bazıları için ise tam tersi kısa süre içerisinde tekrar 10 bin doları Bitcoin fiyatının görmesi mümkün olmayabilir. Yatırımcıla birbirlerine zıt olarak farklı düşünceler içerisinde olsalar da yalnız değiller.

Bitcoin satın alanların büyük bölümü bazen düşüş, bazen nötr, bazen ise yükseliş görebileceklerini düşünerek hareket ediyorlar ve her zaman bir tarafın dediği olmuyor.

Bitcoin fiyatının yükselmemesinin nedeni

Bitcoin fiyatının yükselmemesinin nedeni kısa süre içerisinde yatırımcıların alım yapmaya yanaşmıyor olmasında yatıyor. Eğer ki bugün Bitcoin yatırımcıları veya yeni yatırımcı olmak isteyenler yatırım yapsaydı fiyatlar rekor düzeyde yükselebilirdi ve beklenmedik büyük kazançlar elde edilebilirdi. Bunun yanısıra balinalarda hareket etmediği ve satış hamlesini sürdürmekte kararlı olduklarından ötürü kısa sürede yükseliş beklenmemeli.

*Bu içerik herhangi bir öneri veya yatırım tavsiyesi niteliğinde olmayıp sadece bilgi amacı taşımaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları