binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de 100 Bin Dolar Mümkün Diyen Analist Bunun FED'e Bağlı Olduğunu Söyledi!

Bitcoin’de 100 Bin Dolar Mümkün Diyen Analist Bunun FED’e Bağlı Olduğunu Söyledi!

Kripto para analisti Timothy Peterson, Bitcoin'in 100.000 dolara yükselmesi için ABD'deki yüksek getiri oranının düşmesi gerektiğini iddia etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin Nisan ayında gerçekleşen halving öncesinde önceki ATH’sini kırarak yeni ATH’ye ulaştı.

Bu durum analistler tarafından BTC için önemli bir dönüm noktası olarak görülürken, şimdilerde şu sorunun cevabı aranıyor: “Bitcoin 2024’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.700 doları aşabilecek mi?”

Analistler genel olarak bu soruya “evet” derken yeni ATH seviyesi konusunda farklılık bulunuyor.

Bu noktada BTC için ilk hedef olarak 100.000 dolar seviyesinde bir yoğunlaşma bulunurken ünlü kripto para analisti Timothy Peterson, BTC’nin 2024’ün dördüncü çeyreğinde ya da en geç 2025’in ikinci çeyreğinde 100.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Ancak Peterson 100.000 dolar için yalnızca bir ana göstergenin gerekli olduğunu ve her şeyin ABD Merkez Bankası’na bağlı olduğunu savundu.

Cointelegraph’a konuşan Peterson, BTC’nin 100.000 dolara yükselmesi için ABD’deki yüksek getiri oranının düşmesi gerektiğini iddia etti.

“ABD’deki faiz oranı Bitcoin için harika bir gösterge ve BTC’de yeni ATH için bu oranın gerçekten %6 veya %7’nin altına düşmesi gerekiyor.

Faiz oranının %6 veya % 7 aralığına düşmesi halinde Bitcoin 2024’ün dördüncü çeyreğine veya en geç 2025’in ikinci çeyreğine kadar çok beklenen 100.000 dolarlık fiyat seviyesini görebilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Son of a Btc

Ne dio bu annamadım. Zaten şu an %5,5 fed faiz oranı. 6-7 ye nası düşsün

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail