binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Arz Sıkıntısı Yaşanıyor: Wall Street Bankaları Doğrudan Bitcoin Almak İçin Madencilik...

Bitcoin’de Arz Sıkıntısı Yaşanıyor: Wall Street Bankaları Doğrudan Bitcoin Almak İçin Madencilik Şirketleriyle Görüşmelere Başladı!

Bitcoin madencilik şirketi Hut 8, büyük bankaların yakın zamanda doğrudan Bitcoin satın alma talepleriyle firmaya ulaştığını açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin spot borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) artan popülaritesi, kripto para piyasasında yaklaşan arz sıkıntısına ilişkin endişelere yol açıyor.

Wall Street Bankaları Madencilerden Doğrudan Alım Yapmak İstedikçe Bitcoin Arzında Sıkıntı Baş Gösteriyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen halka açık Bitcoin madencilik şirketlerinden Hut 8, büyük bankaların yakın zamanda doğrudan madenciden Bitcoin satın alma talepleriyle firmaya ulaştığını açıkladı.

Bitcoin spot ETF’leri 11 Ocak’taki lansmanlarından bu yana 12 milyar doların üzerinde bir yatırım akışına tanık oldu. Talepteki bu artış 211.000’den fazla Bitcoin’in hisseye dönüştürülmesine yol açarak merkezi borsalarda kripto para kıtlığı yaşattı.

Ortaya çıkan arz sıkıntısı, bankacılık kurumlarını, Bitcoin’i doğrudan holdinglerinden elde etmek amacıyla Hut 8 gibi en az bir Bitcoin madencilik şirketine yaklaşmaya sevk etti.

İlgili Haber  Bitcoin Cash'te (BCH) Blok Ödülü Yarılanması Gerçekleşti! Madencilik Ödülü Yüzde 50 Oranında Azaldı! İşte Detaylar

Hut 8’in CEO’su Asher Genoot, yaptığı açıklamada, şirketin önemli Bitcoin rezervlerinden yararlanmak isteyen bankalar tarafından temasa geçildiğini açıkladı.

Piyasa değeri 1,2 milyar dolara yaklaşan Hut 8, dünya çapında halka açık en büyük Bitcoin madencilik operasyonları arasında yer alıyor.

Firmanın yaklaşık 600 milyon dolar değerindeki Bitcoin varlıkları, onu halka açık şirketler arasında kripto para biriminin dördüncü en büyük sahibi konumuna getiriyor.

Genoot, bankaların ilgisinin yalnızca Hut 8’in mevcut Bitcoin rezervlerine değil, aynı zamanda üretim yeteneklerine de odaklandığını açıkladı. Kurumların kimliklerini açıklamayı reddetmesine rağmen, sektördeki en büyük bankalardan bazılarını temsil ettiklerini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail