Kripto HaberleriAltcoinBitcoin'de Ayı Bitti Mi? Şimdi BTC Alınır Mı? CryptoQuant Analisti Yorumladı!

Bitcoin’de Ayı Bitti Mi? Şimdi BTC Alınır Mı? CryptoQuant Analisti Yorumladı!

CryptoQuant analisti Bitcoin'de birikim yapmak için en iyi alanı açıkladı.

Takip et

2022 yılı Bitcoin ve kripto paralar için iyi bir yıl olmadı. Zira bir yandan BTC ve altcoinler sert düşüşler yaşarken, bir yandan da kripto piyasasının büyük platformları da çöküşler yaşadı.

Mayıs ayında Terra ile başlayan çöküş son olarak FTX ve BlockFi’nin iflasıyla devam etti.

Bu düşüşler ve çöküşlerle beraber de piyasalarda durgunluk yaşandı. Yatırımcılar bu kötü havanın dağılmasını isterken, CryptoQuant analisti bu düşüş dönemlerinin birikim yapmak için bir fırsat olabileceğini söyledi.

CryptoQuant analisti BinhDang tarafından kaleme alınan makalede, düşüşlerin BTC biriktirmeye çalışan ancak piyasaya geç ya da yeni gelenler için bir fırsat olabileceği belirtildi.

Bitcoin’in halihazırda arz kaybı ile kâr arasındaki kesişme alanında bulunduğunu söyleyen analist, “bu kesişme alanı yeni bir başlangıç ​​için mükemmel bir birikin alanı olabilir.” dedi.

“Yaklaşık 13 yıl boyunca, dört döngüde fiyat her alt bölgede olduğunda arz kaybı ile kâr arasında bir kesişme alanı fark ettik.

Bitcoin’in yalnızca bir dolar olduğu ilk aşamalarda bile bu kesişme alanı vardı. Görünüşe göre on yıldan fazla süredir devam eden bir denge kuralı var.

Bu ayı sezonunda, ancak fiyat mevcut seviyeye düştüğünde bu kesişme alanının ortaya çıktığını gördüm.

Bu alanın varlığı, zararın ardından piyasanın sakinleşmesine yetecek kadar uzun olacak.
BTC fiyatı yüzde olarak çok az bir oranda düşebilir ancak bu kesişme şüphesiz yeni bir başlangıç ​​için birikim yapılacak en iyi alandır.

Bu bağlamda BTC’de en dibi bulmak zordur.”

Uzun süredir yatay seyrine devam eden Bitcoin yazım esnasında 16,500 dolar seviyesinde bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları