AnalizBitcoin

Bitcoin’de Ayı Piyasasının İlk Aşamasındayız Dedi, Boğa İçin Tarih Verdi!

Du Jun öngörülerini önceki fiyat döngüleriyle BTC yarılanmasına dayandırdı.

Huobi borsasının kurucu ortağı, piyasanın bir sonraki Bitcoin (BTC) boğa koşusunun 2024’ün sonu ya da 2025’in başına kadar görülmeyeceğine inanıyor!

Du Jun’u böyle düşünmeye sevk edense kripto para biriminin yarılanması ve geçmiş fiyat döngüleri.

Bilindiği gibi kripto tarihindeki 3. Bitcoin yarılanması Mayıs 2020’de gerçekleşmişti. Yarılanmanın ardından BTC şimdiye kadar elde ettiği en yüksek zirveye çıkmayı başarmış ve Kasım 2021’de 69 bin dolarlık zirveye ulaşmıştı.

Daha önceki yarılanma Temmuz 2016’da gerçekleşmiş ve yine 2017’nin sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.000 doların üzerinde bir yükseliş görülmüştü.

Yeni yarılanma ise 2024’ün başlarında gerçekleşecek. Şimdi herkesin gözü söz konusu 4. yarılanmaya çevrilmiş durumda. Çünkü bunun da aynı öncekiler gibi bir sonraki boğa koşusunu tetikleyeceğine inanılıyor.

Bitcoin şu anda kasım ayındaki zirvesinden yaklaşık %40 daha düşük bir seviyede işlem görüyor. An itibarı ile 38.500 dolardan ticareti gerçekleşen BTC, ocak ayı sonlarında 33.000 dolara kadar düşmüştü.

Du Jun “Bu çember devam ederse artık bir ayı pazarının erken aşamasındayız.” diyor ve ekliyor:

Tam olarak tahmin etmek gerçekten zor çünkü piyasayı da etkileyebilecek birçok başka faktör var, savaş veya pandemi gibi etkenler.

Du Jun’un ifadeleri son piyasa olaylarının da kanıtlamış olduğu gibi son derece gerçekçi tespitler içeriyor. Nitekim geçen yıl, çok sayıda piyasa analisti Bitcoin için 100.000 dolarlık bir hedef belirlemişti. Bu analistler arasında Stok-To-Flow (S2F) modelini temel alan efsanevi analist Plan B de vardı. Ancak hiçbir model kripto para piyasalarını derinden etkileyen dünya olaylarını öngörmeye yetmiyor.

Özet olarak Du Jun, şu anda bir ayı piyasası yaşandığını ve bu ayı ortamının 2025 yılı başlarına kadar devam edebileceğini savunuyor. Ancak Jun’un aksine artık ayı piyasalarının eskiden olduğu gibi birkaç sene sürmeyeceği birçok uzman tarafından savunulan bir konu.

FED‘in faiz açıklamaları, Rusya-Ukrayna siyasi krizi, Kanada‘da süren Özgürlük Konvoyu eylemleri, şu an için piyasaların nabzını tutan en önemli olaylar. Birçok analist bir kripto kışının yakında geleceğine inanırken birçokları bunun çoktan başladığına inanıyor!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu