Ana SayfaAnalizBitcoin'de Ayı ve Boğa Sınırı İçin Bu İndikatörü Takip Edin!

Bitcoin’de Ayı ve Boğa Sınırı İçin Bu İndikatörü Takip Edin!

Takip et

Küresel piyasalardaki risk iştahının düşüklüğü Bitcoin‘i de etkiledi. Makro ekonomik göstergelerin negatif bölgede kalması BTC’nin toparlanmasını zorlaştırırken, bugün yeniden 20.000$’ın altına indik.

Daha önce aktardığımız üzere pek çok indikatör Bitcoin‘de uzun vadeli alım sinyalleri vermeye başladı.

Bu alım sinyallerinin gelmesi fiyatın buradan kısa sürede sekeceği anlamına gelmiyor. Zira temel olarak makro ekonomik veriler ve küresel piyasalardaki risk iştahı Bitcoin’in fiyatını doğrudan etkiliyor. Bu korelasyon korunduğu sürece ekonomi tarafındaki gelişmelere odaklanmak faydalı olacaktır.

Daha önce de aktardığımız üzere biz Bitcoin’in geleceğine inanan yatırımcılar için 20.000$’ın altının kademeli alım için değerlendirilebilir bölge olduğunu düşünüyoruz.

Bitcoin’de Kısa Vadeli Yatırımcılar Önemli!

Popüler analist Will Clemente bugün kısa vadeli Bitcoin tutan cüzdanların gerçekleşen maliyet fiyatını gösteren bir grafik paylaştı.

Grafikte de görüleceği üzere Bitcoin‘in kısa vadeli hareketlerinde bu cüzdanların maliyetleri hem destek hem de direnç olarak güzel işler başarmış.

Teknik olarak ayı piyasalarında bu ortalamanın altına indiğimizde ve bu ortalamadan uzaklaştıkça yapılan alımların karlı alımlar olduğunu görüyoruz.

Önümüzdeki süreçte olası bir yükseliş senaryosunda bu ortalama çizgisi en önemli direnç noktamız olacak.

Şimdilik 30,800$’ı işaret eden bu veri, orta vadeli düşünen yatırımcıların ilk kar alma ve risk azaltma noktası olabilir. Bu seviye üzerinde kalıcılık görene kadar yükselişler geçici olmaya devam edecek.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları