coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Ayılar ve Boğalar Eşitlendi Dedi, Yükselişi İşaret Etti!

Bitcoin’de Ayılar ve Boğalar Eşitlendi Dedi, Yükselişi İşaret Etti!

Benjamin Cowen Bitcoin ayılarının güç kaybettiğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2022 yılını genellikle düşüşlerle geçiren Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri yatırımcıların büyük zarara uğramasına neden oldu.

Bazı yatırımcılar düşüşlere teslim olup satışlar yaparken bazıları hala hodl etmeye devam ediyor.

Hodl eden yatırımcıların da sabrı yavaş tavaş tükenirken popüler kripto analisti Benjamin Cowen yatırımcıları sevindirecek değerlendirmelerde bulundu.

Yakın tarihli bir Youtube videosunda Bitcoin ayılarının tükendiğini söyleyen analist, Bitcoin arzının kar ve zarar oranına bakarak lider kripto para birimi BTC fiyatı düşmeye devam etse de ayıların güç kaybettiğini savundu.

“Ayıların güç kaybettiğini görebilirsiniz. Demek istediğim her yeni düşüşte, ilk büyük düşüşte olduğu gibi ayılar oldukça yüksek ivmesi vardı.

İkincisinde, hala iyi bir ivmesi vardı. Üçüncüsünde biraz ivmesi vardı. Dördüncü düşüşte ivmenin gerçekten yavaşlamaya başladı.

Bu nedenle, biz ayı piyasasına daha da derinleştikçe ayılar yavaş yavaş ivme kaybediyor.”

Bitcoin’in dar bir aralıkta konsolide olduğuna atıf yapan Cowen, ayıların güç kaybetmesinin ardından gelecek olan şeyin bir yükseliş döngüsü başlamasından önceki konsolidasyon aşaması olduğunu ifade etti.

“Ayıların her düşüşte ivme kaybettiğini görüyoruz ve ayılar güç kaybettikçe sonunda boğalar ayıları dengeliyor.

Uzun birikim aşamasına geçiyoruz ve sonra bir sonraki döngü için güçleniyoruz.”

Cowen ayrıca, 2022 yılında yaşanılan tüm olumsuz olaylara rağmen 2022 ayı piyasasının da önceki ayı piyasalarına benzediğini ekledi.

“Kripto para biriminin bu yıl yaşadığı Celsius, FTX ve Terra (LUNA) gibi iflaslara, bugün devam eden tüm FUD’lara ve potansiyel olarak yaklaşan bir durgunluğa rağmen yani tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen, şimdiki ayı piyasası her bir ayı piyasasında gördüğümüzden çok da farklı değil.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail