blank
BitcoinHaberler

Bitcoin’de Balinalar Suya İndi, 6 Milyar Dolarlık BTC Hareket Etti!

Pazar günü yaşanan 10.000$'lık düşüşün etkisinden çıkamayan Bitcoin'de 50.000$ desteğinin kırılması tedirginliği artırdı.

Pazar günü yaşanan 10.000$’lık düşüşün etkisinden çıkamayan Bitcoin’de 50.000$ desteğinin kırılması tedirginliği artırdı.

Bu hafta bir dizi olumsuz haberin fiyat hareketlerini doğrudan etkilediği, ABD piyasalarındaki risk iştahının azalmasıyla riskli varlıklardan para çıkışları olduğunu gözlemledik.

Bu kaotik ortamda yön kestirmek zor olsa da teknik göstergelerin de düşüş öngördüğünü belirtmiştik.

İlgili Haber  Bitcoin'deki (BTC) Ayı Flaması Korkuturken Grayscale Bu Altcoinleri Toplamaya Devam Ediyor!

Bu düşüşler ve bugünkü düşüş öncesi Bitcoin balinalarında ciddi bir hareketlilik gözlendi. Whale Alert’e takılan transferlerde yaklaşık 6 milyar dolar değerinde Bitcoin’in el değiştirdiği görüldü.

Coinbase kripto para saklama şirketi Xapo’nun kurumsal bölümünü 2019 yılında satın almıştı. Bu transferlerin bir kısmının Xapo’dan çıktığı ve daha sonra yaşanan düşüşü tetiklediği düşünülüyor.

Büyük bir balina, Xapo’da bulunan cüzdanından tek bir işlemde 321 milyon dolar değerinde 6000 BTC’yi bilinmeyen başka bir cüzdana aktardı. Aktarılan bu cüzdan daha önce 306.000’den fazla Bitcoin almış ve taşımış bir cüzdan.

Alıcı, bu cüzdan tespit edildikten sonra Binance’dan bu cüzdana 309 milyon dolar değerinde 5750 BTC transfer edildiği görüldü.

Aşağıda yer alan transferler ile 6 milyar dolar değerinde BTC el değiştirirken fiyatın 50.000$ altında indiği gözlendi.

Kaynak: Whale Alert
Hazırlayan: Dailyhodl
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

11 Yorum

  1. Akliniz varsa bir an önce bütün coinlerden uzak dutun cunku hic biri gercek degil ve tamamen jnsanlati kandirmaya donrmaya yibrlik yapilan sustem olmayan bir cisim . Akilli olunn

  2. Ben butun platformlarda bagirdim, yazdim tepki gordum. bitcoini bitcoin yapan biz kraçalar, sardalya’lar tabir edilen bizleriz. Bu balinalar hikaye..

    Herkes Bitcoinden zarar da olsa cikis yapsin bir gun Bu BALİNALAR s*ke s*ke girecekler mi ? Girecekler cunku kendi itibarlarinin pesine dusecekler baska yollari yok. Anladiniz mi


Başa dön tuşu