Bitcoin

Bitcoin’de (BTC) Analistler Yeni Yatırımcıları Uyarıyor: Tuzağa Düşmeyin!

Engel tanımayan BTC fiyatı için analistler özellikle yeni yatırımcıları uyarıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı, ABD’de yaşanan olayların arifesinde yükselişe geçti. ABD’de Kongre’nin protestocular tarafından basılması ve bir protestocunun vurularak hayatını kaybetmesi ABD için işleri çok daha karmaşık bir hale getirecek gibi gözüküyor.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Kimseyi Dinlemiyor - Ne Virüs Ne De ABD'deki Olaylar...

FED Raporu ve ABD’deki Olaylar, Bitcoin’i Hareketlendirdi

ABD’de yaşanan olaylara ek olarak Federal Rezerv’in 2020 yılının son FOMC toplantısının da verilerini açıklaması BTC için ikinci iyi haber oldu. FOMC toplantısına katılan üyelerin genel görüşünün 2021 yılının sonuna kadar faizleri aynı seviyede tutmak ve tahvil alımlarını sürdürmek olduğu görülüyor. Böyle bir durumdan en kazançlı çıkacak varlıklar ise Bitcoin, altın ve gümüş olarak sıralanabilir.

Bitcoin fiyatı da tahmin edilebileceği gibi iki önemli gelişmenin sonrasında yeni bir rekor kırdı. 37.800 dolar seviyesine kadar çıkan lider kripto para birimi, kripto para piyasasının toplam değerini de 1 trilyon dolar üzerine çıkartmada etkili oldu. Peki Bitcoin’in bu bitmek tükenmek bilmeyen gibi gözüken yükselişi gerçekten bitmeden devam mı edecek?

Bitcoin FOMO’suna Dikkat

Bitcoin tam olarak 2017 yılında da benzer bir psikoloji oluşmasına yol açmıştı. Kripto para sektöründe FOMO yani kaçırma/kaybetme korkusu olarak bilinen bu durum, özellikle yeni yatırımcıların yüklü alımlar yapmasına neden oluyor. Şu an BTC/USD teknik analizinde RSI, MACD ve akla gelebilecek bütün indikatörler alarm veriyor. Bitcoin fiyatının buna rağmen yükselmesi ise bunun sürdürülemez olduğuna işaret ediyor.

Ünlü yatırımcı ve analist Peter Brandt, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada buna değinerek şu an aşırı alımın zirvesinde olunduğunu belirtti. Brandt, boğa piyasasının böyle devam etmeyeceğini vurgulayarak özellikle yeni yatırımcılara dikkatli olma çağrısında bulundu.

İlgili Haber
Dikkat! Bitcoin (BTC) Düşüş Sinyali Mi Veriyor? – Detaylı Teknik Analiz
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu