AnalizBitcoin

“Bitcoin’de (BTC) Boğa Yeni Başlıyor! Hala 2017’nin Çok Gerisinde”

Glassnode Dormansi Akışı verisine baktık...

Bitcoin 40.000$’daki psikolojik direnci dün itibariyle kırmakta zorlanmış ve sert bir şekilde geri çekilmişti. 36500$ seviyesine iki defa iğne atan BTC, 36500$-37500$ bandında destek bularak yeniden yükselmeye başladı.

Gün içerisinde 40.000$’ı kırarak, üzerinde 4 saatlik ve saatlik mum kapanışları yapan BTC, haber saati itibariyle 41.000$’ın üzerinde kalmaya çalışıyor.

40.000$’ın üzerinde mum kapanışları geldikçe, bu seviye bizim için önemli bir destek olacak. Bu bölgede bir süre daha kalıcı olursak, hafta sonu perakende yatırımcı desteğiyle 50.000$ yolculuğu başlayabilir. Teknik olarak destek ve direnç seviyeleri için şu haberimize göz atabilirsiniz.

İlgili Haber
41.000 Doları Geride Bırakan Bitcoin (BTC) İçin Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin 40.000$ mücadelesini sürdürürken, Glassnode’dan da önemli bir veri geldi. Glassnode’un kısa süre önce paylaştığı veride, Bitcoin’de “dormansi akışının” tam olarak “ayı ve boğa” ayrımına geldiği ifade edildi.

Kaynak: Glassnode

Dormansi Akışı, piyasanın düşük seviyelerini zamanlamak ve boğa piyasasının nispeten normal koşullarda kalıp kalmadığını değerlendirmek için kullanılan, Bitcoin’in yükseliş eğilimi mi yoksa düşüş eğilimi mi içinde olduğunu doğrulamaya yardımcı olan, David Puell tarafından geliştirilmiş özel bir metottur. Piyasada işlem gören coinlerle, uyku halindeki coinlerin oranlamasına bağlı özel bir hesaplama yöntemi vardır.

Grafik Bize Ne Anlatıyor?

Her ne kadar Bitcoin 40.000$ seviyelerine çok hızlı yükselmiş olsa da bu veri, macro ölçekte coin hareketliliğinin hala ayı piyasasına işaret etmediğini, yani piyasanın aslında sanıldığı kadar aşırı alım bölgesinde olmadığını ifade ediyor.

Zira grafik incelendiğinde 2017 yılında “Dormansi Akışı’nın” yükseldiği yerin hala çok altındayız. Glassnode verileri paylaştıktan sonra birçok yatırımcı “o zaman henüz yeni başlıyoruz” yorumları yaptı. Elbette bu veri Bitcoin’in yükseleceğine tek başına karine teşkil etmez. Ancak anlaşılan o ki arada düzeltmeler olsa da Bitcoin hala aşırı alım bölgelerinde değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu