AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) Bu Balina Hareketleri Neyin Öncüsü? Düzeltme Beklemiyorlar!

Bitcoin'de son günlerde görülen balina hareketlerini inceledik.

Bitcoin rekorlarını kırıp, çıktığı yüksek seviyelerde tutunmaya devam ederek, her geçen gün yatırımcısına daha güçlü bir boğada olduğunun izlenimi veriyor.

Hafta sonu perakende yatırımcıların desteğiyle 28.500$ seviyelerine kadar çıkan Bitcoin, gün içerisinde 27500$ ve 26000$ bandından salınmaya devam etti.

Bitcoin’in neden sürekli yükseldiğini ve sert düzeltmeler yapmadığını, her geçen gün artan talebin arzı nasıl erittiğini, daha önceki yazılarımızda paylaşmıştık.

İlgili Haber
Borsalardaki Bitcoin (BTC) Arzı Alarm Veriyor! Kimse BTC'sini Satmıyor! Neden Mi?

Bu yazımızda Bitcoin’de son günlerde görülen balina hareketlerini inceleyeceğiz.

Santiment tarafından aktarılan verilere göre, yaklaşık 647 milyon dolar değerinde Bitcoin, küçük adreslerden büyük adreslere aktarıldı. Balina diye tabir ettiğimiz, yani 1000 BTC ve fazlasını elinde tutan adreslerin, Bitcoin açlığı hala devam ediyor gibi görünüyor. Santiment’teki analistlere göre, 25 Aralık’ta Hristiyanlar tarafından kutlanan Noel sonrası 48 saatlik süreçte, balinaların ellerinde tuttukları Bitcoin miktarı artış gösterdi.

Bu veriyi destekleyen bir diğer açıklama da, analiz şirketi CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’dan geldi. Bitcoin balinaları satmak için yorgun görünüyor diyen CEO, borsalardaki balina oranının azaldığını ve BTC’lerin soğuk cüzdanlarda saklandığını ifade ediyor. CEO’ya göre kurumsal şirketler Bitcoin almaya devam ettiği sürece, borsalardaki balina oranının %85’in altında kalması bekleniyor. Buda boğa koşunun devam edeceği anlamına geliyor.

Balinalar Neden BTC Biriktiriyor

Cointelegraph’tan Joseph Young’a göre bunun iki nedeni olabilir. Birincisi, balinalar 30.000$’daki psikolojik sınırın kırılacağını düşünüyor olabilirler. Bu durumda Young’a göre, opsiyonel veriler yakın vadede muhtemel hedefi 36.000$ olarak gösteriyor. İkincisi, balinaların CME açığı ve piyasa fonlama oranından ayrı olarak sert bir düzeltme beklemek için sağlam bir nedenleri yok.

Bahsedilen CME açığına ilişkin haberi buradan okuyabilirsiniz.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Bu Olaya Dikkat! Uzmanlar Düşüş Konusunda Uyarıyor!

Bitcoin’in her ralli sonrası belirli bir bölgede konsolide olup, indikatörleri rahatlatarak yoluna devam etmesi, daha gidecek yolu olduğunu ve her yükseliş sonrası buna hazırlanmak için konsolidasyona ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Yukarıda açıklanan teknik veriler de dikkate alındığında Bitcoin kendi rallisini henüz tamamlamışa benzemiyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu