AltcoinBitcoin

Bitcoin’de (BTC) Haftalık Kapanış Ne Gösteriyor – Beklenen Seviyeler Neler?

Bitcoin 7 haftalık yükseliş trendinin ardından ilk defa yönünü düşüş yönüne çevirdi. Peki bu dönemde dikkat edilmesi gereken seviyeler neler?

Bitcoin fiyatı dün yaşadığı ciddi düşüş ile tüm dünyada adından söz ettirmeyi başardı. Bu denli büyük bir düşüş yaşayarak birçok yatırımcıyı ters köşede bırakan BTC, 7 haftadır sürdürdüğü yükseliş trendini böylelikle sonlandırmış oldu.

Daha önceki analizimizde 8800 dolar seviyelerinin haftalık kapanış için önemli olduğunu ve bu seviye üzerinde bir kapanışın olumlu olacağını ifade etmiştik. Haftalık kapanışını 8720 dolar seviyelerinde yapan BTC her ne kadar haftayı kötü bir fiyatla sonlandırmamış olsa da “yön bundan sonra yukarı” şeklinde yorumlanacak bir seviyede kapanış yapamadı.

Genel anlamda ana trend hala yukarı olarak görünse de, BTC yükselmeden önce 8100 – 8400 dolar seviyelerini tekrar test edebilir. Bu sebeple özellikle kripto paradan çıkmış olan yatırımcıların bu dönemde biraz daha beklemeleri veya parça parça alım yapmaları en doğru hamle olarak görülüyor.

Öte yandan halving olayına yayın saatine göre 22 saatten daha az kalması sebebiyle piyasadaki baskının hala devam ettiğini ve ciddi bir düşüş dalgasının tekrar gelebilecek olduğunu bilerek hareket etmek gerekiyor.

İlgili Haber
Bitcoin Halving (Yarılanma) Nedir? Daha Önce Fiyatı Nasıl Etkiledi? Şimdi Nasıl Etkiler?

Güncel olarak 8800 ve 9200 dolar seviyeleri direnç noktası olarak karşımıza çıkarken, destek noktaları ise 8350, 8100 ve ana destek olarak ise 7600 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle itibari parada bekleyen yatırımcıların geri çekilme ihtimaline karşı halving olayına kadar beklemeleri öneriliyor. Fırsatı kaybetme korkusuna kapılarak, yükselirken alım yapmak son derece yanlış olurken, piyasanın her zaman yeni fırsatlar vereceğini ve önemli olan ilk konunun “kaybetmemek” olduğunu unutmamak gerekiyor.

Güncel durumda genel kripto para piyasa hacmi 240 milyar dolar seviyelerinde olurken, yüzde 67 seviyelerinde hala çok güçlü duran Bitcoin hakimiyeti de dikkatlerden kaçmıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu