BitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) Risk İştahı Artıyor, İşte Son Veriler!

Yatırımcılar uzun süreli korku atmosferinden çıktı.

Elon Musk’ın Bitcoin’e yönelik eleştirileri sonrası başlayan Çin FUD’u yatırımcıların risk iştahını büyük ölçüde kapamış ve piyasadan uzaklaştırmıştı. Yaklaşık 3 ay süren düşüş trendi  yatırımcıları bezdirmiş ve piyasaya küsmelerine neden olmuştu.

İlgili Haber
Bitcoin'e (BTC) Küsmek İçin Yanlış Zaman! Yeni Fırsatlar Kapıda!

Boğaların 30.000$’ı iyi savunmasının ardından pozitif haber akışları gelmeye başladı. Elon Musk ve Jack Dorsey’in katıldığı “The B Word” konferansı sonrası hareketlenen Bitcoin, bu konferanstaki açıklamalar ile yeniden yükselmeye başladı.

Teknik olarak da yükseliş sinyalleri olduğunu önceki haberlerimizde aktarmıştık.

İlgili Haber
Willy Woo Uyardı! "Bitcoin Short Pozisyonları Patlatmaya Hazırlanıyor!"

Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 50 puan olarak hesaplandı.

Bu durum yatırımcıların korku atmosferinden çıkarak, doğal yatırımcı davranışlarına geri döndüklerini gösteriyor. Geçtiğimiz hafta piyasada aşırı korkunun hakim olduğunu ve herkes korkarken alanların yine kazançlı çıktıklarını gözlemliyoruz.

Fiyatın yükselmesiyle birlikte yatırımcıların risk iştahı da yükseldi. Yükselişin devam etmesi için risk iştahının üst seviyelerde olması önemli bir unsur.

İlgili Haber
Bitcoin'de Önemli Seviyeler Hangileri? Yatırımcılar Nelere Dikkat Etmeli: BTC Fiyat Analizi!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu