AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) Son Durum Ne? CryptoQuant: “Balinalar Savaşıyor” Peki Kim Kazanacak?

Bitcoin'de analistlerin yorumlarını aktardık.

Haftalık performansa göre iyi bir cumartesi günü geçiren Bitcoin, yatırımcılara kırmızı bir pazar günüyle merhaba dedi.

Gün içerisinde 43800$ seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin 45.000$ üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin’deki tedirgin bekleyiş altcoinleri de etkiliyor. Bitcoin’de günlük %3.5 oranında bir düşüş yaşanırken bu oranın Ethereum’da %7 seviyelerinde olduğunu gözlemliyoruz.

“Bu Bir Balina Savaşı”

CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju düşüşlerin arkasında madenci satışlarının olduğunu ve bunun bir balina savaşı olduğunu vurguladı.

Kurumsal yatırımcıların ve BTC balinalarına ilişkin verilerin hala alış pozisyonunda olduğunu aktaran Ju, madenci satışları nedeniyle marketin düştüğünü ifade etti.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Satış Baskısı Devam Edecek Mi? Madenci Pozisyonlarındaki Son Durum Ne?

Bir başka analist Philip Swift, Harcanan Çıktı Kar Oranının (SOPR) Eylül 2020’den itibaren ilk defa negatife döndüğünü ve bunun yatırımcıların BTC’lerini zararla sattığı anlamı taşıdığını ifade etti. Swift’e göre bu sıfırlanma potansiyel bir yükselişi işaret ediyor.

İlgili Haber
Glassnode Detaylı Bitcoin (BTC) Analizini Paylaştı! Boğa Döngüsünün Neresindeyiz?

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu