blank
BitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) Yeni FUD: “Joe Biden”

Popüler analist Peter Brandt ABD'nin vergi düzenlemelerini Bitcoin için bir tehdit olarak görüyor.

ABD Başkanı Joe Biden başkanlık görevine başlayalı bir kaç ay olmasına rağmen Bitcoin ve kripto para piyasalarını etkileyebilecek köklü değişikler için hazırlık yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde Joe Biden’ın çoğunlukla zenginleri etkileyecek sermaye kazançları için yeni vergi düzenlemeleri  getireceği haberleri paylaşılmıştı.

Kaynaklara göre Biden hükümeti 1 milyon dolar ve üzerinde kazanç elde edenlerin sermaye kazancı vergisi oranını neredeyse iki katına çıkararak yüzde 39.6’ya yükseltilmesini önerecek. Bu oranın yatırım geliri üzerindeki mevcut ek bir vergi ile birleştiğinde federal vergi oranlarının 43.4’e kadar çıkabileceği ifade edildi.

Bu habere geleneksel piyasalar ile birlikte Bitcoin’de tepki vermişti.

İlgili Haber  Joe Biden'ın Vergi Planları Piyasaları Sallarken Bitcoin'de (BTC) Sert Satışlar Görüldü!

Biden’ın Bitcoin ve kripto paralara ilişkin net fikirleri bilinmezliğini korurken, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın bu sektöre çok sıcak bakmadığı biliniyor.

Popüler analist Peter Brandt, son gelişmeler üzerine Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Bitcoin’in Biden döneminde oldukça olumsuz etkilenebileceğini söyledi.

Analist bu düşüncelerinin kendisini “Bitcoin boğası” olmaktan alı koymadığını ve varlıklarının büyük bir kısmının hala Bitcoin’de tuttuğunu ancak Joe Biden hükümetinin varlık ve sermaye kazancı vergisine ilişkin planlarının ilerleyen süreçte büyük bir olumsuzluk oluşturabileceğini ifade etti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu