blank
BitcoinHaberler

Joe Biden’ın Vergi Planları Piyasaları Sallarken Bitcoin’de (BTC) Sert Satışlar Görüldü!

Biden'a yakın kaynaklara dayandırılan haberde, Biden'ın sermaye kazançları üzerinden alınan vergi oranını artırmayı planladığı ifade edildi.

Finans piyasalarına düşen bir haber piyasalardaki satışları artırdı. Biden’a yakın kaynaklara dayandırılan haberde, Biden’ın sermaye kazançları üzerinden alınan vergi oranını artırmayı planladığı ifade edildi.

Bloomberg’in haberine göre plan henüz kamuya açık olmadığı için haber ismi açıklanmayan bir kaynağa dayandırıldı.

Kaynaklara göre Biden hükümeti 1 milyon dolar ve üzerinde kazanç elde edenlerin sermaye kazancı vergisi oranını neredeyse iki katına çıkararak yüzde 39.6’ya yükseltilmesini önerecek. Bu oranın yatırım geliri üzerindeki mevcut ek bir vergi ile birleştiğinde federal vergi oranlarının 43.4’e kadar çıkabileceği ifade edildi.

Haberin duyulmasının ardından S&P 500, Nasdaq ve Dow Jones’ta sert satışlar görüldü. Bu satışlardan etkilenen Bitcoin de sert bir düşüş ile 50400$ seviyesine kadar geriledi. Bu seviyeden tepki alımları ile 52.000$’a kadar yükselen Bitcoin’de yine önemli bir gün kapanışı bizi bekliyor.

Bitcoin’deki düşüşün sert olmasının nedenlerinin arasında şu anki teknik görüntüsünün iyi olmamasının da etkisi var. Sabahki haberimizde belirttiğimiz ayı bayrağı formasyonu satış baskını artıyor. Bu tepki sonrası formasyon bozulacak mı takip ediyor olacağız.

İlgili Haber  Bitcoin'deki (BTC) Ayı Flaması Korkuturken Grayscale Bu Altcoinleri Toplamaya Devam Ediyor!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu